Rytase keeruline hooaeg jätkus koduplatsil suure kaotuse ja põhimängujuhi vigastusega

-Kristjan Kitsing | Foto: Ekraanitõmmis

Leedu korvpalli karikavõistluste veerandfinaalis võttis laupäeval Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas vastu Utena Juventuse meeskonna, kellele kaotati kindlalt 78:105 (23:26, 13:28, 28:23, 14:28). Avamängu oli Rytas kaotanud 87:89, mis tähendab seega karikavõistluste konkurentsist väljalangemist.

Visketabavuses jäi Juventus 60% – 47% peale ja lauavõitlus võideti 32:28 (ründelaud 12:9 Rytasele). Korvisööte andis Juventus rohkem 20:19, vaheltlõikeid tegid meeskonnad võrdselt 9. Pallikaotuseid kogunes Rytasel 20, Juventusel 18.

Põlvevigastusest taastuv Kristjan Kitsing Rytase koosseisu ei kuulunud. Kui hiljuti lahkus meeskonnast üks liidreid Maurice N’dour, siis nüüd mängis algkoosseisu kuulunud mängujuht Andrew Goudelock vaid kolm minutit, misjärel sai ameeriklane vigastada. Võistkonna parimana viskas Dovis Bickauskis 15 punkti ja andis 5 korvisöötu. Arnas Butkevicius lisas 14 punkti ja 6 lauapalli, Martynas Echodas 13 punkti ja 4 lauapalli, Ryan Boatright 11 punkti ja 4 korvisöötu ning Mindaugas Girdziunas 10 punkti.

Vastaste poolelt tõi Martynas Gecevicius 26 punkti ja võttis 5 lauapalli. Ignas Vaitkus sai kirja 20 ja Žygimantas Skucas 12 silma. Vaidas Kariniauskas tegi kaksikduubli 11 punkti ja 11 korvisööduga ning 11 punkti tõi ka Bryant Crawford. Vaidas Cepukaitis järgnes 10 punktiga.

Rytas on taas võistlustules 20. jaanuaril, kui võõrustatakse Klaipeda Neptunast.