fbpx
Close

Keila esiliigasse tüürinud Peep Pahv: meil on korralik püramiid, töötame meistriliiga nimel

-Peep Pahv ja Keila Korvpallikool | Foto: Siim Semiskar

-Peep Pahv ja Keila Korvpallikool | Foto: Siim Semiskar

Kuna kohalike korvpalliliigade hooajad on kuulutatud lõppenuks ja kohamängudeni ei jõutud, toimuvad liigade vahelised liikumised põhiturniiri paremusjärjestuse järgi. Muuhulgas tähendab see, et Keila Korvpallikool tõuseb Saku II liigast aste kõrgemale, Saku I liigasse. Sel puhul võttis Korvpall24.ee ühendust Keila esindusmeeskonna peatreeneri Peep Pahviga.

Vestluse käigus selgus, kuidas mängijad ja tiimi loots uudisele reageerisid, mida tähendab esiliigasse tõus kohaliku kogukonna jaoks, kuidas plaanitakse võistkonda komplekteerida, mis on järgmise hooaja eesmärgid ja millal plaanitakse meistriliiga tasemel korvpall tuua tagasi korvpalliusku väikelinna Keilasse.

Kuidas reageeris meeskond uudisele, et pääsete uueks hooajaks esiliigasse?

Positiivselt loomulikult. Ega ma näost näkku mehi näinud ei ole, aga mängijate grupis oli rahulolu suur.

Kuidas ise reageerisid?

Kuna ma ise olin suhteliselt kindel, et niimoodi läheb, siis muud varianti ma ei näinud. Loomulikult olen rahul. Oleks olnud väga imelik, kui see poleks nii läinud. Kuigi praeguses olukorras on väga raske plaane teha, käib mõttetöö juba teemal, kuidas hooajale vastu minna.

Mis see suuremas plaanis Keila ja kohaliku kogukonna jaoks tähendab?

Loodan, et see tähendab palju. Teises liigas tekkiski juba selline olukord, et kui eelmine hooaeg käis väga palju rahvast vaatamas, siis see hooaeg oli ka alguses palju rahvast, aga kuna kodus saime väga suuri võite, siis lõpuks inimesed hakkasid ütlema, et polegi enam huvitav vaadata. Nüüd vähemalt esiliigas seda ohtu ei ole, et hakkame hirmus suuri võite saama. Loodan, et oleme seal heas konkurentsis ja tuleb väga põnev liiga. Publikut on meil alati käinud – kehvematel mängudel 100 ringis, parematel mängudel ikkagi üle selle. Arvan, et see publiku arv ikkagi tõuseb.

Mis võiks uuel hooajal eesmärk olla? Kas play-off’i pääsemine oleks jõukohane?

Eesmärk tuleb kindlasti sinna seada, alla selle ei saa. Loomulikult peaks üritama kaheksa hulka saada. Arvan, et kui meil õnnestub meeskond niimoodi komplekteerida ja oma noored teevad arengus sammu edasi, siis on see täiesti võimalik.

Seoses komplekteerimisega – kas toote ka oma noored Tallinna Kalev/TLÜ pingilt tagasi?

Tegelikult need noored (Kristen Kasemets, Conrad Sengbusch ja Margus Pahv – toim.) mängisid ka sel hooajal meiega kaasa. Kuna meil meistriliiga võistkonda pole, mängisid nad eriloaga meistriliigas, aga said mängida ka teist liigat. Arvan, et kui mõni meistriliiga klubi neid jätkuvalt tahab, saavad nad ka uuel hooajal seal kaasa lüüa ja ka esiliigas mängida. Eks paistab, kuidas need asjad kujunema hakkavad, aga kindlasti nad mängivad meie eest ka, ma usun. See ongi asja mõte, et meie oma noored saaksid paremat väljundit. Selge see, et esiliiga on parem väljund kui teine liiga.

Kes veel silmapiiril on? Kas on plaan mõnest esiliiga klubist kedagi üle meelitada või võõrleegionäri palgata?

Kindlasti on kedagi korvialusesse osakonda vaja. Praegu küll ei tahaks täpsemalt rääkida, aga ütleme nii, et mõtted liiguvad ja usun, et saame asjad paika. Kindlasti tuleb läbi rääkida ka meie enda vanemate meestega, kes korvi all olid – kes kui palju ja kuidas jaksab kaasa teha seda hooaega. Aga võib-olla mõnda sellist päris tsentrit oleks ikkagi vaja.

Kas Kristjan Makke kannataks esiliiga taseme välja?

Kristjan Makke kannataks kindlasti esiliiga taseme välja, ta mängis meie juures ka teist liigat, aga ma ei usu, et tema nüüd tagasi tuleb. Kuigi too hooaeg, kui ta meil mängis, oli ta ikkagi selles suhtes super vend, et oli noortele väga heaks eeskujuks – käis kohusetundlikult trennis ja tegi kõik nii, nagu maksimaalselt teha saab. Aga arvan, et vanust arvestades peaks ikkagi nooremate meeste poole vaatama.

Kõrgemal tasemel mängimine eeldab ka kopsakamat eelarvet, kas linn ja sponsorid on valmis praegusel keerulisel ajal panust suurendama?

Praegusel hetkel ei oska ükski klubi öelda, mis seis sponsoritega on. Selge see, et see eeldab veel märksa suuremat raha kui seni. Loodan, et mingid sponsorid on ka peale koroonakriisi lõppu alles jäänud. Majanduskriis tuleb nagunii peale. Arvan, et kõigil on raske raha kokku saada, meistriliiga satside eelarved ilmselgelt vähenevad. Loodan, et mingit raha ikka õnnestub saada. Meie pluss on see, et meil on perspektiiv välja käia – noored mehed. Ei ole, et pensionärid tulevad kokku niisama patsutama. Noortel meestel võiks olla perspektiiv kuhugi edasi jõuda ja see võiks olla ka toetajate jaoks atraktiivne.

Puuviljaparadiisi aegadest on möödas 20 aastat. Millal taas Keilas meistriliiga tasemel korvpalli näeb?

Ma ei tea, Andres Sõber käis välja idee, et oleks 14 satsi ja pakkus meid ka seal välja. Kes seda teab, millal see võib teoks saada, võib-olla päris kiiresti. Arvestades seda, et meil on ikkagi täiesti korralik oma püramiid all, siis sellest lähtuvalt peaksime selle nimel töötama ja töötame ka. Ükskord võiks see juhtuda küll, jah.

scroll to top