fbpx
Close

Koroonakaoses võib teoks saada Andres Sõbra unistus: tõehetked on ikka päris lähedal

Avatar
-Andres Sõber | Foto: Siim Semiskar

Eesti üks tuntumaid korvpallitreenereid Andres Sõber usub, et maapoisid saavad ka koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukorra tingimustes vajalikud trennid tehtud ning mees usub optimistlikult, et ega see Eesti korvpallivanker ka praeguste raskete aegade tõttu seisma ei jää. Võib-olla tuleb lihtsalt mõned vankri rattad välja vahetada.

“Esimese raksuga ei mäleta küll, et kunagi varem oleks sellist värki olnud,” vastas Sõber alustuseks Korvpall24.ee portaali küsimuse peale, kas tema pikas karjääris on varem midagi sarnast ette tulnud.

Kadrina Karude esiliigatiimi abitreeneriks naasnud ja Viru-Nigula korvpallipoisse utsitav Sõber lisas: “Olen ise ikka kodus. Mõned poisid käivad välisväljakutel ikka üle päeva viskamas ja teevad natuke harjutusi. Arvan, et kõige targem on lasta veel nädal või kaks asjal rahus olla ja siis hakata edasi vaatama. Siin on enamus ju maapoisid ja kõigil on ka endal kodus korv olemas. Küll nad seal oma visked ära teevad.”

Sõber usub, et mais-juunis on asjad juba nii kaugel, et poisid saavad hakata treenima ja suvel alustatakse juba ettevalmistust uueks hooajaks. “Küll oktoobris ja novembris jälle mängud lahti lähevad. Küsimus on selles, millises formaadis ja kuidas kellelgi midagi järgi jääb sellest kõvast laastamisest, mis nüüd kevadel üle käib?” viskas pikalt Rakvere Tarva klubi tüürinud mees õhku küsimuse.

Kes Andres Sõbra jutte tähelepanelikumalt kuulanud on, see teab, et tema vaimusilmas võiks Eesti meistriliiga olla lahjapõhjalisem ja täisamatöörliiga. Et tugevamad mängumehed siirduksid meie ühte tippklubisse (seni BC Kalev/Cramo – toim.) või välismaale ja ülejäänud mängiksid sellisel tasemel, et kaasa saaksid lüüa väiksemate kohtade klubid, kes seni esiliigas pallinud. Just koroonaviiruse tekitatud kaoses võib Sõbra visioon teoks saada, kuid senistel meistriliigaklubidel ei õnnestu samas mahus eelarveid kokku saada.

“Ma olen juba paar aastat rääkinud oma amatöörliigast. Arvan, et nüüd on need tõehetked ikka päris lähedal,” sõnas Sõber. “Võtame praegu klubid nagu Rapla, Pärnu, Tallinna Kalev ja mingil määral ka Tartu. Kui nendele kuttidele öeldi nüüd paar nädalat tagasi, et palka rohkem ei saa? Mida nad need viis ja pool kuud teevad? Me peame suutma Eestis nii kaugele asja ajada, et meil enamikel mängijatel oleks töökoht.”

Sõber jätkas oma mõtet: “See raputus saab nendele kuttidele olema kõva. Paljud mehed keeravadki nüüd töömehe elu peale ja hakkavad siis harrastuskorvpalli tegema. See ongi minu meelest õige. Siin on minu meelest natuke mõtlemisainet neile, kes liigasid organiseerivad ja koordineerivad, et kuidas mängijad nüüd edasi hakkama saavad. Järelikult tuleb see liiga selliseks teha, nagu ma kogu aeg räägin.”

Üheks argumendiks Sõbra mõtte vastu on see, et madalamalt tasemelt ei pruugi tulla rahvusvahelise taseme korvpallureid. “Ma küsiks vastu, kus need mängijad, kes praegu kõik välismaal on mänginud, Itaalia liigades ja Hispaanias kuskil, kas need on mänginud seda Eesti liigat profina? Kõik on läinud siit kiirelt minema ja tulevikus hakkab see normaalselt toimuma, et mängijad lähevadki varakult välismaale,” oli Sõber veendunud.

Ega koroonaviirus Eesti korvpallile sellist põntsu pane, et too seisma jääks? “Ei, kus ta seisma jääb, seisma ei jää ta kohe kindlasti!” lubas Sõber kindlameelselt.

scroll to top
Inline
Inline