fbpx
Close

Detroit Pistonsi konsultant suviseks NBA draftiks valmistumisest: kogu liiga vaatab praegu videoid

Avatar
-2019. aasta NBA draft | USA TODAY Sports/Scanpix

Kuigi ka korvpalliliigas NBA on koroonaviiruse tõttu mängud juba mitmendat nädalat täielikult peatatud ning hooaja jätkamine tundub järjest ebareaalsem. Küll aga peavad tiimid valmistuma 25. juunil aset leidvaks NBA draftiks ning tegema seda senisest oluliselt erinevamal moel.

NBA klubidel on laialdane skautide võrgustik ja oma inimesed saadetakse pidevalt silma peal hoidma nii eeloleva suve võimalikele drafti kandidaatidele kui ka mitu aastat ette. Praegu on aga seiskunud kogu keskkooli- ja ülikoolikorvpall ja kõik Euroopa liigad. Mängimata jäid just kõige tähtsamad kohtumised ehk play-offid, mida skautimisel väärtustatakse põhihooajast rohkem.

Samuti teeb NBA meeskondadele eesootava drafti keeruliseks see, et mängijatega ei saa teha ka treeninguid. Kui kindlasti on ära jäämas igasuvine draft combine (noormängijate ühised treeningud – toim.), siis praeguse olukorra jätkumisel ei saa pidada ka privaatseid draftieelseid treeninguid.

“Kogu liiga vaatab hetkel videoid,” rääkis Detroit Pistonsi vanemkonsultant Ed Stefanski väljaandele The Detroit News. Parematest mängijatest oleme mõningaid ka oma silmaga näinud. Aga kõikidel klubidel on mängijatest oma andmebaas ehk siis oleme kõik samas paadis,” lisas 1976. aastal NBA drafti kümnendas ringis 168. valikuna võetud Stefanski.

Ühena Euroopa mängijatest hoitakse silm peal ka eestlasest tagamängijal Henri Drellil, kes hetkel oma nime veel draftiks üles pole andnud. Eurooplastest on praeguseks momendiks avaldanud soovi draftis osaleda USA ülikoolist tulev grusiin Sandro Mamukelashvili ja Saksamaa kõrgliigas Ulmi Ratiopharmi eest pallinud prantslane Killian Hayes.

scroll to top
Inline
Inline