fbpx
Close

Kas Henri Drell jookseb uuel hooajal platsile koos LeBron Jamesiga Los Angeles Lakersis?

Avatar
-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Kuna koroonaviiruse tõttu tõenäoliselt enam tänavusel korvpallihooajal paljudes liigades enam ühtegi matši ei peeta, peab pilgud pöörama tulevikku. Kuigi kogu maailmas on hetkel väga pöördelised ajad ja ebaselgust palju, siis korvpallisõprade üheks peamiseks küsimuseks saab olema, kas tänavu suvi on see hetk, kui lõpuks valitakse NBA draftis ajaloos teine eestlane?

Kui 1996. aasta NBA draftis Utah Jazzi valikuna Martin Müürsepa nimi 25. valikuna välja hüüti, siis tõenäoliselt ei arvanud korvpallifännid, et peavad järgmise eestlase jõudmist unistusteliigasse nii kaua ootama. Kui vahepeal meil polnud ühtegi mängumeest, kes oleks NBA väljakutele ligidale pääsenud, siis nüüd on see trend murdunud. Kõige rohkem on viimastel aastatel ekspertide juttudest läbi käinud Henri Drelli nimi, kes hetkel ka USA portaali nbadraft.net hinnangul omab võimalusi teise raundi lõpus valituks saada.

Mock draftis ehk draftiennustuses on 19-aastane ja 206 cm pikkune tagamees/väike äär paigutatud 59. reale ehk kogu draftis eelviimaseks valikuks. Seda valikut omab hetkeseisu järgi tänavuse NBA hooaja üks parimaid meeskondi Los Angeles Lakers, kus teiste seas mängimas viimaste aegade maailma ilmselt parim korvpallur LeBron James ja Anthony Davis.

Hiljutises välismaa palluritest avaldatud artiklis hinnati Henri Drelli tänavust hooaeg Itaalia kõrgliigas küll pettumuseks ning usuti, et tõenäoliselt eestlane veel ka sel aastal oma nime drafti kirja ei jäta. Drelli numbrid Itaalia kõrgliigas olid tänavu 17,1 minutit, 4,7 punkti, 2,1 lauapalli ja üks sööt keskmiselt mängus. Noormees ise tahab enne lõpliku otsuse tegemist selgusele jõuda, kas tema vastu NBA klubidel huvi on.

“Järjekordne suurepärane tulevikumees, kes vahetas mänguaja teenimiseks suvel meeskonda, kuid tegi seda kurbade tulemustega. Drell lahkus Saksamaa klubist Bambergi Brose Baskets Itaalia kõrgliigasse Pesarosse, kuid ta pole seal ennast tõestada suutnud. Esmakordselt nii kõrgel tasemel mängides on eestlasest ründemees hädas olnud kõikide mänguelementidega. Ka skoorimisega, mis peaks olema tema trumpkaart. Drell on suurepärase pikkusega andekas skooritegija ja on näidanud episoodiliselt tuleviku NBA mängija oskusi. Aga tänavust hooaega arvestades on keeruline näha teda draftis oma nime üles andmas,” kirjutas nbadraft.net eestlasest.

Samas artiklis on korra veel Eestit mainitud, kui hinnangut on antud lätlaste järjekordsele noorele talendile Arturs Kurucsile, kes mängis tänavu Riia VEF-i särgis Paf Eesti-Läti korvpalliliigas. 20-aastane ja 193 cm pikkune tagamees on VEF-is laenul Hispaania klubist Saski Baskonia ehk siis astumas samasuguseid samme nagu tema klubikaaslane Sander Raieste, kes tänavu laenul meie BC Kalev/Cramos.

Kurucsi iseloomustuses kirjutatakse: “Üks oma vanuseklassi huvitavamatest mängumeestest, kellel on palju nõrkusi, aga üks suur tugevus, mis sunnib skaute tema poole vaatama. Ta suudab skoori teha. Kuigi ta on olnud produktiivne, siis mängis ta sel hooajal eriti madalas konkurentsis Eesti-Läti liigas.” Kurucs kogus tänavu Eesti-Läti liigas 25 mänguga keskmiselt 27 minutit, 14,4 punkti, 3,1 lauapalli ja 3 söötu.

scroll to top
Inline
Inline