fbpx
Close

NBA draftiekspert usub Drelli võimalustesse: kui ta oma nime kirja jätab, siis on ta väga “draftitav”!

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli uus tõus sai kevadpühade ajal tehtud järgmise sammu, kui reedel anti teada, et suviseks NBA draftiks on andnud oma nime üles Henri Drell ning laupäeval lisandus temaga samasse seltskonda Sander Raieste. Seejuures Drelli võimalusi valituks saada hindavad NBA analüütikud väga kõrgeteks.

ESPN-i omanduses oleva DraftExpressi analüütik Jonathan Givony on Drellil pikalt silma peal hoidnud ning käinud varsti 19-aastaseks saavat eestlast vaatamas ka Saksamaal. Just Givony kirjutas ESPN-i veebilehele Drelliga ka pikema loo, kus eestlane lubas NBA tiimidele näidata, et ta on sellel tasemel mängumees.

Lisaks pani Givony DraftExpressi Twitteri kontole üles ka kaks videot Drelli tipphetkedest ning lisas ka omapoolsed kommentaarid.

Esmalt postitas draftianalüütik kokkuvõtva video Drelli tegemistest veebruarikuises võõrsilmängus Gruusia vastu, mis oli noorele eestlasele koondises teine mäng. Vaid paar päeva varem oli ta debüteerinud vägevas võidumängus Serbia vastu.

“Drell on mitmete NBA tiimide jaoks intrigeeriv, kuna temas on kombinatsioon pikkusest, kätesiruulatusest ja perimeetrioskustest – tegemist on 205 cm pikkuse mängijaga, kes suudab põrgatada ja visata. Ta on väga draftitav, kui ta oma nime sisse jätab,” kirjutas Givony Twitteri postituses kommentaariks.

Teise videona pani analüütik üles eelmise suve U18 EM-turniiri mängudest kokku pandud tipphetked. Tollel turniiril kogus Drell keskmiselt 19 punkti, 6 lauapalli, 1,7 söötu ja 1,4 vaheltlõiget. Lisaks oli kommentaar: “Ma käisin teda jaanuaris vaatamas ka Saksamaal ning ta on kahtlemata teinud edusamme nii kehaliselt kui mentaalselt.”

Väljaspool USA-d tulevatel mängijatel on NBA drafti oma nime võimalik üles anda neljas “aknas” – kalendriaastatel, mil nad saavad 19-22-aastaseks. Vahetult enne drafti saab oma nime aga tagasi võtta, kui selgub, et huvi nende vastu pole piisav. Selliselt võib oma nime üles anda koguni kolm korda.

Tänavuseks NBA draftiks ennast üles antud mängijate nimekirjaga saab tutvuda SIIN. Lisaks Drellile ja Raiestele on näiteks enda nime kirja pannud koguni viis leedukat, neist üheks Tartu Ülikooli tagamees Arnas Velicka, ning lätlasest noor tagamees Arturs Zagars.

scroll to top