NBA draftiks valmistuva Raieste hea mäng vedas Baskonia duubli kindla võiduni

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Sel nädalal end NBA drafti üles andnud Sander Raieste tegi pühapäeval Hispaania tugevuselt kolmandas liigas hea esituse, kui aitas Baskonia duubelmeeskonna võõrsil suurele 80:56 võidule CP La Roda üle.

Baskonia tegi otsustava vahe sisse juba avaveerandil, mis võideti koguni 20:8. Poolajaks juhiti 35:24 ja kolmanda veerandi lõpuks 54:35.

Algviisikus alustanud Raieste viibis väljakul 30 minutit ja tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 20 punkti (kahesed 6/6, kolmesed 2/5, vabavisked 2/2). Lisaks võttis ta 3 lauapalli, jagas kaaslastele 4 resultatiivset söötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt tegi eestlane ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

La Roda poolelt vastas nigeerlane Uchenna Iroegbu samuti 20 punktiga.

Baskonia duubelmeeskond jätkab tugevuselt kolmanda liiga ehk LEB Plata alumises grupis 10 võidu ja üheksa kaotusega kuuendal kohal. La Roda on kuue võidu ja 13 kaotusega 11. ehk eelviimasel kohal. Põhihooaja lõpuni on jäänud veel kolm mängu.