fbpx
Close

Keio Kuhi esitas FIBA juhtidele taotluse korraldada Eestis EM-finaalturniiri

-Keio Kuhi ja Kamil Novak | Foto: Eesti Korvpalliliit

-Keio Kuhi ja Kamil Novak | Foto: Eesti Korvpalliliit

Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi kohtus kolmapäeval Genfis FIBA Euroopa osakonna peasekretäri Kamil Novaki, FIBA peasekretäri Patrick Baumanni ja organisatsiooni presidendi Horacio Muratorega, et esitada ametlik avaldus 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniiri korraldusõiguse saamiseks.

Kuhi sõnul oleks suurturniiri alagrupifaasi korraldamine kahtlemata märgilise tähendusega suursündmus: “Meil on ette näidata edukas rahvusvaheliste turniiride korraldamise kogemus ja professionaalne meeskond. Kindlasti oleks sel väga positiivne mõju Tallinnale, kogu Eesti riigile ja eestkätt kohalikule korvpallile.”

EKL-i spordidirektori Alar Varraku hinnangul on 2021. aastaks Eesti korvpallis toimunud ka nn. põlvkondade vahetus. “Kolme aasta pärast on juba täna pead tõstvad uued koondislased meie rahvusmeeskonnas põhitegijad ja neile lisandunud viimastel aastatel selge arenguhüppe teinud U18 vanuseklassi mängijad. Eurobasket 2021 nimel oleme alustanud tööd juba varem. Selle tõestuseks on koondise mängijate valik ja kaasamine koondise tegevusse. Pikemalt mõtleme juba ette hea tulemuse tegemisele Eurobasket 2025 turniiril. Miks mitte trügida seal kaheksa parema hulka!”

Basketile teadaolevalt on taotlemist ootamas 12-15 riiki, aga Eesti on üks esimesi, kes seda ametlikult kinnitanud on.

2015. aastal Riias toimunud FIBA Eurobasketil osales kokku 8000 eestlast, kes ostsid 23 000 piletit, mis annab optimismi, et see turniir on fännide poolt oodatud.

Kuhi hinnangul olid Rahvusvahelise Korvpalliliidu juhtfiguurid positiivselt meelestatud. “Meil õnnestus tutvustada Eesti korvpalli ja meie strateegilisi eesmärke personaalselt FIBA juhtivatele isikutele. Tagasiside oli igati positiivne ja tänasel päeval võime nende toetusele loota. Vajadusel on nad nõus ka isiklikult Eestit külastama. Hetkel on pinnas korraldusõiguse saamiseks igati soodne.”

Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniiri korraldamine oleks üks mahukama mastaabiga üritusi Eesti lähiajaloos ning avaldaks vähemalt sama suurt majanduslikku mõju kui näiteks augustis toimunud UEFA Superkarikafinaal Madridi Reali ja Madridi Atletico vahel.

Eestis korraldatud rahvusvahelised korvpalli suurturniirid:

FIBA U18 noormeeste Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniir 2017. aastal
FIBA U16 tütarlaste Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniir 2014. aastal
FIBA U20 noormeeste Euroopa meistrivõistluste A divisjoni turniir 2013. aastal
FIBA U16 tütarlaste Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniir 2012.aastal
FIBA U16 noormeeste Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniir 2010. aastal
FIBA U16 tütarlaste Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniir 2009.aastal
FIBA U16 tütarlaste Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniir 2005. aastal

Muuhulgas tuli Kuhil FIBA Euroopa peasekretäri Kamil Novakiga jutuks noormängijate rahvusvahelised üleminekud. “Leppisime kokku, et korraldame kevadel koostöös FIBA organisatsiooniga Tallinnas seminari, mille üks osa keskenduks noorte korvpallurite rahvusvahelistele üleminekutele. Lisaks kaasame sinna lektoreid ka teistest riikidest ja miks mitte ka Eestist.”

scroll to top