Keltern astus Saksamaal poolfinaali suunas pika sammu

-Mailis Pokk (#11) ja Janne Pulk (#13) ning Kelterni korvpallinaiskond | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Saksamaa kõrgliigas alustati Play-offidega. Oma esimese veerandfinaali pidas ka Janne Pulga ja Mailis Poki koduklubi Kelterni Rutronik Stars. Põhiturniiri kindlalt esikohal lõpetanud Keltern võõrustas liiga kaheksandat Halle Gisa Lionsit. Kõik veerandajad mõne punktiga vastastest üle olnud Keltern võitis kohtumise 79:63 (15:12, 23:19, 21:16, 20:16) ja läks seeriat 1:0 juhtima.

Kelterni võitu andis suure panuse mäekõrgune üleolek lauavõitluses. Kui Lionsi pallurid võtsid kamba peale 25 lauapalli, siis Kelterni mängijatel kogunes neid üle poole võrra rohkem, täpsemalt 51. Lauavõitlusele sarnaselt tegutsesid võõrustajad kaks korda võistkondlikumalt, sest korvisööte jagati 24 külaliste 12 vastu.

Kelterni poolelt säras ameeriklanna Krystal Vaughn, kelle arvele kogunes 21 punkti. Andrijana Cvitkovic viskas 18 silma. Janne Pulk tabas väljakul ühe kaugviske ja kogus seega 3 punkti. Mailis Pokk punktiarvet ei avanud, kuid noppis 4 lauapalli.

Lionsi poolelt kerkis üleplatsinaiseks Eilidh Laura Simpson 24 punktiga. Teine kohtumine Kelterni ja Lionsi vahelises veerandfinaalseerias peetakse 3. aprillil Lionsi kodusaalis.