fbpx
Close

Kes meist ei tahaks täismõõtmetes korvpalliväljakut oma tagaaeda?

-Korvpalliväljakud | Foto: Spordiareenid OÜ

-Korvpalliväljakud | Foto: Spordiareenid OÜ

Kui paljud meie portaali lugejad on mänginud avalikel korvpalliväljakutel, siis palliplatsi võib rajada ka oma linnaelamu koduhoovi või maakodu aeda. Sellega saab aidata Spordiareenid OÜ nimeline tunnustatud Eesti ettevõte, mis tegeleb spordiväljakute ehitamise ja hoolduse, spordiinventari müügi ja paigaldusega ning konsultatsiooniga.

“Koduhoovi spordiväljakute rajamise turg on ilmselgselt Eestis nišš. Teisalt on tajutav trend, kus avalike spordiplatside ja sisespordisaalide kõrval nähakse alternatiivsena võimalust omada isiklikku väljakut. Seda näiteks nii korvpalli- ja tenniseväljakute kui ka multisport platside puhul. Oleme erinevate pakutavate toodete ja teenustega aidanud kaasa ligemale 50 eraspordiplatsi rajamisele. Täislahendusi oleme ehitanud eraklientidele ligemale kümme,” rääkis ettevõtte juhatuse liige Mario Luik Korvpall24.ee portaalile.

Tema sõnul on täismõõdus (32×19 meetrit) välikorvpalliväljak sõltumata kattelahenduse ja inventari valikust märkimisväärne investeering ning enamasti tehakse erahoovidesse väiksemad platsid. Näiteks mõõtudega 12×10 meetrit või 14×15 meetrit: “Ma ei soovita planeerida väiksemat väljakut kui 10×8 meetrit – nii saab platsile piisavalt laiust ja ka 3-punktijoone kauguse välja mõõta. Samas sõltub, kas soovitakse platsil ka tõsisemalt palli mängida või on see mõeldud pigem kaug- või lähivisketreeninguteks.”

Spordiareenid OÜ pakub pigem keskmise ja kõrgema hinnaklassiga kvaliteetseid täislahendusi – pinnasetööde teostamisest kuni pallipumpadeni. Ettevõtte eesmärk on olla omanäoline ning kliendile usaldusväärne ja kättesaadav koostööpartner. “Tahame eristuda kontseptuaalsel tasandil ning teostada nii meile kui ka klientidele atraktiivseid ja läbimõeldud projekte. Koostööga kaasneb operatiivne suhtlus ja pidev nõustamine. Objektidel toimetan ja organiseerin tööd enamasti ka ise,” selgitas Luik.

Hea platsi kõige olulisem komponent on eksperdi hinnangul korralikult tehtud alus. Suuresti soovitakse just selles töölõigus kokkuhoidu saavutada. Paraku tõstab see riski, millega kaasneb tervikuna platsi kiirem amortiseerumine. Põhiinventari puhul on lihtsaimaks korvpallikonstruktsiooni lahenduseks vee või liivaga täidetav alus, post ja väikese tagalauaga korv – komplekti saab kohalikest sporditarvete poest kätte 250-450 euroga. Tõsisem harrastaja peab aga arvestama ligikaudu 3-6 korda suurema investeeringuga, kui räägime maasse betoneeritavast või suuremast teisaldatavast korvpallikonstruktsioonist. Palliplasti rajamise maksumust mõjutavad komponendid: asukoht, olemasolev pinnas, väljaku suurus, rajatava aluse tüüp, pinnakatte valik, inventari valik, piirdeaia paigaldamine, soovi korral valgustuse paigaldamine ning vajadusel ka projektdokumentatsiooni koostamine.

“Korvpalliharrastajale pean väliväljaku puhul tähtsaks saada võimalikult sarnane mängukogemus võrreldes sisesaali tingimustega. See eeldab minu mängijakogemusel täismõõdus tagalauda ja võrgu kaabelkinnitusega vedrurõngast – selle lahenduse pealt on väga mugav sügisel tagasi spordisaali kolida. Siinkohal jätame kõrvale ilmastikufaktorid – tuul, valgus jne. Lisaks on turvaline tagalaua võimalikult pikk eenduvus postist – standardselt vähemalt 1,2 meetrit. Tagalaua saab kinnitada ka seinale või muul moel erilahendusena,” tõi Luik välja mõned olulisemad nüansid, mida inventari puhul jälgida.

Ta on veendunud, et ettevõtte poolt pakutava inventari kvaliteet tagab vastupidavuse ka Eesti vahelduvas ja heitlikus kliimas. Palliplats püsib Luige hinnangul hea peremehe käe all kindlasti vähemalt 10+ aastat. Standardgarantiiks antakse ehitustööle ja toodetele kaks aastat. Hiljem aitab ja nõustab Spordiareenid OÜ võimalike probleemide tekkimisel klienti edasi.

Omal ajal noortekoondistes ja meistriliiga tasemel Tartu Ülikool/Rocki, Rakvere Tarva ning Kuremaa SK/Tartu Palliklubi särgis korvpalli mänginud Mario Luik julgustab huvilistel Spordiareenid OÜ-ga ühendust võtma ning hinnapäringut küsima: “Spetsialisti käest saab head nõu, mis võiks lähtuvalt ootustest ja eelarvelistest võimalustest olla parimaks lahenduseks. Seejärel saab ka täpsemalt hindadest rääkida. Mõnikord soovib klient väga suurelt asja ette võtta, kuid läbi rääkides selgub, et polegi vaja liiga kalliks ja keeruliseks ehitust ajada. Tavapärane on, et hinnatakse projekti eelarvet oluliselt väiksemaks, kui see soovidest lähtuvalt välja kujuneb. Kuna võimalikke teostuse suundi on palju, siis tasub igal juhul plaani pidada ja enda jaoks lõpliku otsuse tegemiseks pilt selgeks saada.”

Spordiareenid OÜ tiimiga saab ühendust SIIN.

scroll to top