fbpx
Close

Kiiret ja teravat mängu ihkav Toijala pidi kaks meest raske südamega koosseisust välja jätma

-Eesti korvpallikoondise treening Põhja-Makedoonias | Foto: Virgo Agan

-Eesti korvpallikoondise treening Põhja-Makedoonias | Foto: Virgo Agan

Eesti meeste korvpallikoondis alustab neljapäeval 2021. aasta EM-valiksarja kui võõrsil kohtutakse Põhja-Makedooniaga. Rahvusmeeskonna peatreeneril Jukka Toijalal tuli kolmapäeva õhtul mänguks üles anda 12 mängijat.

“Homme ei mängi Kaspar Treier ja Tanel Kurbas. Kõik 14 meest pingutasid trennides kõvasti ja äärmiselt raske oli kaks meest välja jätta. Arutasime treeneritega pikalt, et leida parim tasakaal just mänguks Põhja-Makedoonia vastu ning langetasime otsuse,” kommenteeris koondise peatreener, kes ei välista, et mänguks Itaalia vastu tehakse rivistuses muudatusi.

Koosseis Põhja-Makedoonia vastu on seega järgmine: Siim-Sander Vene (kapten), Kristian Kullamäe, Rain Veideman, Janari Jõesaar, Kristjan Kitsing, Rauno Nurger, Kerr Kriisa, Rait-Riivo Laane, Martin Dorbek, Henri Drell, Sander Raieste, Kregor Hermet.

Toijala sõnul tuleb võitmiseks mängida kiiret korvpalli. “Peame oma tempo peale suruma ja mängima agressiivselt. Ma ei taha, et me mängime nö. käsipalli, kus viis meest kaare taga palli söödavad. Vaja on teravust ja läbimurdeid.”

Samuti loeb peatreener väikeseks eeliseks sügavamat pinki. “Makedoonia meeskonna põhiraskus langeb kuuele-seitsmele mängijale. Ma tahaks loota, et kõik meie 12 mängijat on täielikult valmis vajadusel liidrirolli võtma.”

Pall pannakse Skopjes Boris Trajkovski nimelisel spordiareenil mängu Eesti aja järgi homme kell 21:15 ja kohtumisest teeb otseülekande TV6.

scroll to top