fbpx
Close

Kotsari hooaja parim mäng ei suutnud South Carolinat kaotusest päästa

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar tegi läinud öösel USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis oma senise hooaja resultatiivseima esituse, kuid tema kodumeeskond South Carolina Gamecocks kaotas võõrsil Mississippi State Bulldogsile 76:79 (27:36).

Algviisikus alustanud Kotsar sai mänguaega 36 minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 24 punkti (kahesed 11/16, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2), võttis 7 lauapalli, andis meeskonna parimana 4 korvisöötu, tegi 3 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

24 punkti on Kotsari ülikoolikarjääri paremuselt teine tulemus. Eestlase punktirekord on ühe silma võrra suurem ja pärineb eelmisest hooajast samuti Mississippi State’i vastu. Ühtlasi oli tegu Kotsari seitsmenda järjestikuse mänguga, kus ta on visanud kahekohalise arvu punkte.

Mississippi State’i resultatiivseim oli Nick Weatherspoon, kelle arvele kogunes 18 punkti. Juunis toimuva NBA draft’i tõenäoliseks esimese ringi valikuks peetav Reggie Perry tegi kaksikduubli, visates 10 punkti ja võttes 10 lauapalli.

Eestlase kodumeeskonnal on nüüd kirjas 16 võitu ja 10 kaotust. NCAA kagukonverentsis (SEC) jagab South Carolina kaheksa võidu ja viie kaotusega koos Mississippi State’iga viiendat-kuuendat kohta. Põhihooaja lõpuni on jäänud veel viis mängu.

Eesti korvpalluritest oli möödunud öösel USA-s võistlustules ka NAIA teises divisjonis mängiv Ron Arnar Pehka, kelle kodumeeskond Trinity International Trojans kaotas koduväljakul 66:88 (26:42) Holy Cross Saintsile.

Hooaja esimeses 26 mängus algviisikus alustanud Pehka pääses seekord väljakule vahetusest. Eestlase arvele kogunes 19 mänguminutiga 3 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 0/4, vabavisked 3/3), üks lauapall, 3 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Pehka ülikoolil on üks mäng enne põhihooaja lõppu koos viis võitu ja 22 kaotust. Oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) asutakse nelja võidu ja 17 kaotusega viimasel ehk 15. kohal.

scroll to top