Kitsing tegi Rytase eest debüüdi ja sai Euroliiga klubi vastu ka punktid kirja

-Kristjan Kitsing | Foto: BC Kalev/Cramo

Kristjan Kitsingu uus koduklubi Vilniuse Lietuvos Rytas kohtus teisipäeval kontrollmängus Ateena Panathinaikosega. Võidukat debüüti eestlasest ääremängija siiski oma nimele ei saanud, aga meeskond andis Euroliiga klubile väärilise lahingu ning lõppskooriks kujunes 67:75 (19:22, 12:19, 14:23, 22:11).

Poolajaks kümnepunktilisse kaotusseisu jäänud Rytase jaoks ei sujunud ka kolmas veerandaeg ning viimase neljandiku alguseks oli vahe juba 19-punktiline. Sellest hoolimata pääseti mängu tagasi ja Panathinaikos piirdus kümne minuti jooksul vaid 11 punktiga, aga Kreeka tippklubi lõplikult eduseisu käest ei andnud. Lauavõitluse võitis seejuures Rytas 37:30, kuid väljakult tabas viskeid paremini Panathinaikos 23/48 (48%). Rytasel oli see näitaja 28/62 (45%).

Leedu suurklubi eest debüteerinud Kristjan Kitsing tõi 2 punkti. Tagamees Demetrius Jackson oli võistkonna resultatiivseim 24 punktiga. Andrew Goudelock lisas 19 silma ja keskmängija Rokas Gustys viskas 8 punkti. Viimased kaks hooaega Milano Olimpiat esindanud Nemanja Nedovic kerkis Panathinaikose parimaks 19 punktiga. Georgios Papagiannis tõi 9 punkti.

Rytase kodulehe teatel leiab nende jaoks järgmine mäng aset 19. septembril, mil Leedu kõrgliigas ollakse vastamisi Utena Juventusega.