Kõik eestlased NCAA-s võidukad, Konontšuk kerkis meeskonna parimaks

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

Täna öösel ja varahommikul käisid platsil kuus üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivat Eesti korvpallurit, kes kõik ka võidurõõmu tunda said.

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles sai võõrsil jagu Lamar Cardinalsist 66:63 (33:20). Võidu kindlustas külalistele Konontšuk, kes hankis 64:63 eduseisul lõpusekunditel ründelauapalli ja teenis kaks vabaviset.

Pingilt sekkunud, ent kohtumise lõpuks 22 minutit platsil viibinud Konontšuk tõi oma meeskonna parimana 15 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 3/5, vabavisked 2/2). Veel jäi tema arvele neli lauapalli, kaks resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, kolm pallikaotust ning kaks isiklikku viga.

Jaakson sekkus pingilt mängu kuueks minutiks ning tõi selle ajaga kolm punkti (kolmesed 1/2).

Ühtlasi oli tegu Southern Missi hooaja esimese võiduga NCAA kõrgeima divisjoni meeskonna üle. Kokku on tänavu võidetud kaks ja kaotatud kolm kohtumist.

Konontšuki stiilinäide:

Jaaksoni kolmene:

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskonnaks olev Saint Mary’s Gaels teenis juba seitsmenda järjestikuse võidu, kui alistas külla sõitnud Eastern Washington Eaglesi 80:75 (37:40).

Algviisikus alustanud Tass viibis väljakul 36 minutit, mille jooksul viskas 10 punkti (kahesed 5/10, kolmesed 0/2, vabavisked 0/1), hankis kuus lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu ja blokeeris koguni neli vastaste viskeüritust. Neli blokeeritud viset on Tassi ülikoolikarjääri rekordi kordamine. Lisaks kogunes eestlase arvele kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Vahetusest sekkunud Böckler sai mänguaega 16 minutit, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud (kahesed 0/1, kolmesed 0/4). Tema arvele kogunes kaks lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks pallikaotus ja kolm isiklikku viga.

Saint Mary’s on sel hooajal kogunud seitse võitu ja ühe kaotuse.

Carlos Jürgensi võistkond Oral Roberts Golden Eagles võõrustas üliõpilasliigas NAIA mängivat Bacone Warriorsi ja alistas vastase lausa 96:65 (48:28).

Jürgens kuulus sel hooajal esimest korda Oral Robertsi algkoosseisu ja teenis mänguaega 22 minutit. Tema arvele kogunes selle ajaga 12 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 3/5, vabavisked 3/3), kuus lauapalli ja neli resultatiivset söötu. Lisaks patustas eestlane kahe pallikaotusega ja tegi ühe isikliku vea.

Oral Robertsil on nüüd kirjas kolm võitu ja kolm kaotust.

Marten Maide kodumeeskond Liberty Flames teenis samuti kindla võidu, kui külla sõitnud South Carolina State Bulldogs alistati 82:52 (44:17).

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Maide pääses platsile vaid paariks minutiks, mille jooksul jäi isiklik punktiarve avamata (kolmesed 0/1). Ühtegi muud statistilist näitajat ta kirja ei saanud.

Liberty jätkab hooaega kuue võidu ja kolme kaotusega.