fbpx
Close

Koondisekutset ihkav Siim-Markus Post: oleks aeg välismaa koss üle vaadata

-Siim-Markus Post | Foto: Siim Semiskar

-Siim-Markus Post | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24.ee portaal pääses jutule Pärnu Sadama ühe liidri, Siim-Markus Postiga, kes tegi sel aastal medalist unistanud klubi eest igati korraliku hooaja. Kõigis 26 kohtumises platsil käinud tagamees sai 29,4 minutiga kirja keskmiselt 11 punkti, 4 lauapalli ja 6,9 resultatiivset söötu mängus. Kusjuures viimase näitajaga oli 23-aastane mängujuht kogu Eesti-Läti liiga paremuselt kolmas söödumeister ja parim eestlane.

Palusime Postil tagasi vaadata viirusepuhangu tõttu ootamatult lõppenud hooajale ja hinnata nii isiklike kui ka meeskondlike eesmärkide täitmist. Samuti tuli põgusalt juttu sellest, kuidas klubiga liitunud treener Gert Kullamäe võistkonna sisekliimat muutis. Ühtlasi jagab Jõhvist pärit mängumees avameelselt, et sooviks pääseda nii Eesti rahvuskoondisse kui ka välisklubisse.

Kuidas võttis Pärnu meeskond vastu Korvpalliliidu otsuse hooaeg lõppenuks kuulutada?

Ilmselgelt oli see otsus hooaeg lõpetada ainuõige, aga meie seisukohast oli see kindlasti kurb ja pettumust valmistav, kuna olime just kõik mehed terveks saanud ja hea klapi leidnud. Julgelt väidan, et meil oli võimalus ühisliigas üllatada ja Eestis oli medal katsuda ja võimalus isegi esimene hõbe koju tuua.

Palun võta lühidalt kokku, kuidas Sinu hinnangul klubi ja Su enda hooaeg läks.

Hooaeg ise läks ikka alguses üle kivide ja kändude – mängijate vahetused, siis mõned vigastused, andsime ise paar must-win mängu (kohustuslikku võitu – toim.) ära ja tegime endal elu raskemaks. Kui oleksime võtnud 2-3 kohustuslikku võitu ära, oleksime olnud Eestis teised ja saanud vähe rahulikumalt hingata. Lõpuks saimegi just asjad jooksma, aga siis tõmmati juba hooajale kriips peale. Enda mängust niipalju, et tunnen, et tegin sammukese edasi, aga samas areneda on ikka kõvasti, stabiilsusest jääb puudu ikka. Rahul enda hooajaga pole, aga pettunud ka mitte.

Mullu teenisite ajaloolise pronksi. Kas tänavu oli siht kõrgem?

Siht oli kindlasti kõrgem, enne hooaega sai juba öeldud, et kui pronks käes, siis sportlase hing ihkab ju ikka kirkamat medalit.

Kuidas mõjus Gert Kullamäe hiljutine liitumine treenerite tiimiga?

Gerdi liitumine tõi värskust kohe juurde, sats silmnähtavalt elavnes. Trennis tulid uued harjutused ja oli jälle huvitavam. Lisaks viskas Gert kildu ka ja hoidis satsil tuju üleval.

-Siim-Markus Post ja Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Oled kogu Eesti-Läti liiga paremuselt kolmas sööduandja, sh parim eestlane. Mis on aidanud taset tõsta?

Ma usun, et see aasta mul oli isegi teistsugune mindset (mõtteviis – toim.), mulle pakkus rohkem rahuldust resultatiivne sööt kui punktide viskamine. Kindlasti aitas kaasa selle aasta meeskonna komplekteerimine – väljakul oli alati neli meest, kes suutsid visata ja olla ohtlikud, kui pall nendeni jõudis. See omakorda andis mulle rohkem ruumi pick and roll’e mängida ning Lauris Blausiga leidsin kiirelt klapi ja tema kvaliteedi pealt paistsin ka ise paremini silma.

Kuidas Sinu praegune päevakava välja näeb ja kuidas end vormis hoiad?

Teen ikka korra päevas trenni. Peale ärkamist teen kohe kerge jooksutiiru, nii umbes 4–7 km, ja siis mõned harjutused lisaks. Enamasti saabki nüüd nendele lihasgruppidele keskenduda, mida peab järele aitama. Ega muud väga teha polegi, igavuse peletamiseks olen käinud ülepäeviti disc golf’i mängimas, hoiab ka aktiivsena.

Oled ka 3×3 tänavakorvpallis kõva käsi, FIBA reitingult Eesti 7. mängija. Kas lihtsalt hobi või on 3×3 korvpalliga suuremad ambitsioonid?

Mulle on alati 3×3 meeldinud, väiksest saati seda mänginud. Eks see ole hea ka, suviti mängupraktikat mujalt väga ei leia. Kui ma seda juba mängin, siis eks ma ikka soovin sedagi kõrgel tasemel mängida. Kui suvel tekib võimalus seda ala vähe organiseeritumalt teha, siis olen kahe käega poolt.

Meistriliiga kogemus on Sul juba aastast 2013. Millal meeste rahvuskoondise ukse lahti murrad?

Kui aus olla, siis eks ma olen ikka pettunud, et ma isegi kuskil kandidaat polnud. Usun, et ma olen selle aastaga ennast tõestanud küll. Sooviks lihtsalt võimalust ennast koondise trennis tõestada. Kui olengi kehvem vend, siis tulen ära ja teen trenni edasi. Aga ma arvan, et saaksin hakkama küll ja suudaksin koondist aidata.

Mis on järgmise aasta plaanid – kas oled mõne välisklubi sihikul või kavatsed jätkata Pärnus?

Järgmise aasta kohta ei ole veel midagi selget, kõigepealt tuleb oodata ära see koroona teema. Esimese variandina tahaks välismaa poole vaadata, aga iga pakkumise peale tormi ei jookse. Arvan, et ma olen piisavalt kaua mänginud siin Eesti liigas, et oleks aeg välismaa koss üle vaadata ja proovida. Tagasi saab alati tulla. Kui väljast midagi sobivat ei leia, siis teine variant ongi siin Eestis.

scroll to top