fbpx
Close

AMETLIK | VTB Ühisliiga kuulutas hooaja lõppenuks

Avatar
-VTB Ühisliiga logo | Foto: Siim Semiskar

VTB Ühisliiga teatas täna, et nõukogu otsustas koroonaviiruse pandeemia süvenemise tõttu kuulutada hooaja 2019/2020 enneaegselt lõppenuks.

VTB Ühisliiga tegevjuht Ilona Korstin kommenteeris VTB kodulehel: “Alles nüüd, pärast nõukogu hääletuse tulemuste selgumist, otsustati ametlikult VTB Ühisliiga hooaeg lõpetada. Eile meedias avaldatud klubijuhtide kommentaaridel ei olnud õiguslikku alust.”

“Praeguses olukorras, kus piirid on suletud, klubidel pole võimalik korvpalliväljakutel treenida ja nad on sunnitud leegionärid koju laskma, ei ole mõistlik VTB Ühisliiga meistrivõistlustega jätkata. Võttes arvesse COVID-19 levikut Euroopas ja maailmas, on nii mängijate, nende perede, klubide töötajate kui ka fännide tervis palju olulisem,” teatas Korstin ametlikus avalduses.

Alles eile teatas ka Moskva CSKA, et on pärast olukorra põhjalikku analüüsimist otsustanud ühised treeningud lõpetada ja lubab alates tänasest leegionäridel koju sõitja. Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo tõmbas hooajale ametlikult joone alla juba möödunud nädalal.

Kuna klubidel oli mängitud eri arv mänge ja põhiturniir jäi lõpetamata, siis 2019/2020 hooaja võitjat välja ei kuulutata ja Belovi nimeline VTB meistrikarikas jääb sel hooajal välja andmata. Venemaa meistrivõistluste lõppjärjestuse paneb paika Venemaa korvpalliliit.

“Nüüd peame tegema klubidega koostööd, et praegune olukord ei mõjutaks VTB Ühisliiga järgmist hooaega ja et uus hooaeg saaks nii meeskondade kui ka fännide jaoks alata õigel ajal,” lisas Korstin lõpetuseks.

scroll to top
Inline
Inline