fbpx
Close

Moskvast autoga lahkunud Johannes Voigtmann: ma ei saanud jääda Venemaale, justkui midagi poleks juhtunud

-Johannes Voigtmann | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Venemaa sõjalise rünnaku tõttu Ukraina vastu Moskva CSKA meeskonnast lahkunud sakslasest suur äär/tsenter Johannes Voigtmann rääkis lõpuks kodumaal olles Saksamaa meediale, et tema lahkumisel Moskvast oli kõige lihtsam osa just otsuse tegemine. Kõik ülejäänud kulges üle kivide ja kändude ning pani 29-aastasel ja 214 cm pikkusel mängumehel korraks ka pulsi kõvemini lööma.

Voigtmann oli üks kuuest mängijast, kes pärast sõjategevuse algust on Moskva armee spordiklubist lahkunud. Oma profikarjääri 2010. aastal Jena klubis alustanud ja sealt edasi läbi Frankfurt Skylinersi (2012-16) ja Baskonia (2016-19) 2019. aastal Moskva CSKA-ga liitunud Voigtmann on tänavu Euroliigas 20 kohtumisega kogunud keskmiselt 21,2 minutit, 10,3 punkti ja 4 lauapalli. 13 matši algviisikus platsile jooksnud sakslase kaheste tabavus on olnud koguni 67,4% ja kolmestel 40%.

“Olime eelmisel neljapäeval sarnaselt kõigile teistele inimestele šokeeritud nendest õudsetest uudistest, et Venemaa alustas Ukrainas sõda,” rääkis Voigtmann väljaandele Kicker.de. “Pärast päeva-paari mõtlemist tegin otsuse, et ei soovi Moskvasse jääda.”

scroll to top