fbpx
Close

Hispaania, Itaalia ja Serbia tippklubid on peamisteks kandidaatideks Euroliigas (ilmselt) vabaks jäävatele kohtadele

-Valencia kodusaal Fuente de San Luis | Foto: EPA/Scanpix

Kuna Venemaa alustatud sõda Ukrainas ei saanud kiirelt läbi, nagu ilmselt mõned Euroliiga juhid esialgu arvasid, siis mõeldakse väidetavalt juba erinevaid stsenaariume, kuidas töötaks Euroliiga ilma Venemaa klubideta. Üheks oluliseks küsimuseks saab kindlasti olema see, millistele meeskondadele kolm vabanevat kohta antakse. Kuluaarides on juba üles kerkinud ka favoriidid.

Võime ilmselt olla üsna veendunud, et tänavusel hooajal Venemaa klubisid Euroliigas enam ei näe (kuigi tabelist pole neid senimaani veel ära kustutatud). Aga iga päevaga, mil sõjategevus kestab ja üha intensiivistub, saab tõenäolisemaks ka see, et Vene tiimid jäetakse kõrvale ka järgmistel hooaegadel. Juba arutatakse kulisside taga, kuidas seda juriidiliselt korrektselt teha ning kes oleks uuel hooajal kõige sobivamad asendajad.

Tänavusel hooajal alustas Euroliigas kolm Venemaa klubi, kes sõja puhkemise hetkel olid kõik ka play-off’i positsioonidel. Neist Moskva CSKA on euroväljakutel mänginud juba pikki aastakümneid, ammu enne n-ö modernse Euroliiga ajastut, ning nad on üks 13 A-litsentsiga klubist. See tähendab, et nende Euroliiga koht on olnud alati kindel. Peterburi Zeniit on peale saanud wild card’iga ja Kaasani Unics tänu mullu Eurocupi finaali jõudmisele.

scroll to top