fbpx
Close

INTERVJUU | Siim-Sander Vene klubikaaslastest Scolast ja Keene’ist, tsentrina mängimisest ning uuest hingamisest Itaalias

-Siim-Sander Vene | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Tänavuse hooaja esimeses pooles paar kuud Prantsusmaa kõrgliigaklubis Limoges’is abiks käinud Siim-Sander Vene on praeguseks jõudnud karjääris juba kolmandat korda Itaalia meistriliigatiimi Varese. 31-aastase ja 203 cm pikkuse ääremängija liitumise järel on Varese võitnud kaheksast kohtumisest kuus ja eestlane on just viimastes voorudes kerkinud oma tiimi üheks liidriks.

Varem 2018. aastal ja 2019/20. hooajal Vareses mänginud Vene oli tänavusel hooajal üks paljudest pusletükkidest, mis vahepeal tabeli põhja langenud tiimis välja vahetati. Eestlase sõnul tundub, et muudatustega pandi isegi ootamatult hästi täppi ja koondisepausiks oli meeskond tõusnud tihedas liigatabelis kaheksa võidu ja 11 kaotusega 12. kohale ning play-off’i positsioonist oldi vaid ühe võidu kaugusel. Märtsi alguses liigamängude juurde naastes saadi kohe ka üheksas võit ning parandati positsiooni veelgi.

Korvpall24 portaalile koondisepausi ajal pikema intervjuu andnud Vene senised keskmised numbrid on kaheksa mänguga olnud 14,1 punkti, 5,3 lauapalli ja 1,6 resultatiivset söötu. Seejuures räägime ka sellest, et seni parima esituse tegi eestlane just valitseva Itaalia meistri Bologna Virtuse vastu, kellele ta ladus kokku 27 punkti ja korjas selle kõrvalt ka 9 lauapalli.

scroll to top