fbpx
Close

EELVAADE | Kas Kalev/Cramo puhul lööb välk kaks korda samasse kohta?

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval 22. märtsil on Kalevi spordihallis meie jaoks aset leidmas kindlasti üks selle hooaja tähtsündmusi, kuna avaneb võimalus võõrustada Moskva CSKA meeskonda. Nagu mäletame, õnnestus 7. veebruaril BC Kalev/Cramol võtta võõrsil oma Ühisliiga ajaloo esimene võit armeespordiklubi vastu. Eeldatavasti on vastased tahtmist täis viimases omavahelises mängus saadud kaotusevalu maha pesta ning soovitakse kalevlastele kindalt koht kätte näidata. Samal ajal on Kalev/Cramo tõusnud väga heasse hoogu ning viimasest neljast mängust on võidetud kolm. Seega võib loota tulist ja võitluslikku mängu.

Peab tunnistama, et Moskva CSKA-l on endiselt käsil nende jaoks üsna keeruline hooaeg, kuid paistab, et viimasel ajal on hakatud kõige raskemast seisust välja tulema. VTB Ühisliigas ollakse küll hetkel 13 võidu ja 5 kaotusega harjumuspäratult alles kolmandal kohal, kuid pärast Kalev/Cramolt saadud kaotust on neljast mängust võidetud kolm ning napilt on alla jäädud üksnes teisele Euroliiga klubile Peterburi Zeniidile. Viimases kahes mängus on saadud väga kindlad võidud, kui Himki alistati 92:73 ning Minski Tsmoki 101:67. Ka Euroliigas ollakse 19 võidu ja 10 kaotusega alles neljandal kohal ning viimasest kümnest mängust on võidetud ainult neli, kuid kindlasti andis meeskonnale tublisti enesekindlust see, et eelmises mängus alistati oma igipõline rivaal Madriidi Real tulemusega 96:89.

Kalev/Cramo on aga viimaste heade esitustega toonud taas välja õrna lootuskiire võitluseks play-off koha pärast. Hetkel ollakse 6 võidu ja 13 kaotusega kümnendal kohal, kaheksandal tabelireal asub Saraatovi Avtodor 8 võidu ning 11 kaotusega ning mõlemal meeskonnal on veel hooaja lõpuni pidada viis mängu. Pooled oma selle hooaja võitudest on Kalev/Cramo kogunud viimasest neljast mängust, kui saadi suurepärased võidud Avtodori, Astana ja Zielona Gora vastu. Vahele tuli ka kindel kaotus Kaasani Unicsile. Viimases 99:85 võidumängus Poola klubi vastu tegid hiilgava partii Marcus Keene ja Janari Jõesaar, kes kogusid vastavalt 30 punkti ja 10 korvisöötu ning 29 punkti ja 12 lauapalli.

Samade meeste ning Maurice Kempi panusele toetus Kalev/Cramo ka oma veebruarikuises võidumängus Moskva CSKA vastu. Võitjate resultatiivseim oli tolles matšis samuti Keene, kes kogus 26 punkti, 6 lauapalli ja 8 korvisöötu. Kolmeseid tabas Keene toona 12-st seitse. Kemp lisas omalt poolt 24 punkti ja 6 lauapalli ning Jõesaar 21 punkti (kaugvisked 6/8). CSKA poolelt pani hullumeelse viskekontserdi püsti Darrun Hilliard, kuid tema 38 punktist võiduks ei piisanud. Mike James lisas 19 ning Joel Bolomboy 15 silma. Kalev/Cramo paistis selles mängus silma erakordselt hea visketabavusega (kahesed 73%, kolmesed 58%), lauavõitlus võideti 28:24 ning jagati ka 28 korvisöötu.

Ühisliigas on CSKA meeskonna parim statistika endiselt tagamängija Mike Jamesi päralt, kes on keskmiselt visanud 15,8 punkti ning kogunud 4,2 korvisöötu. Paremuselt teine korvikütt on olnud eelmisest omavahelisest kohtumisest vigastuse tõttu eemale jäänud 206 cm pikkune grusiinist eesliinimängija Tornike Shengelia, kes on kogunud 12,1 punkti. Keskmiselt kahekohalise punktisummani on jõudnud veel eelmises omavahelises mängus säranud Hilliard (11,5 punkti), William Clyburn (11,4 punkti) ja Nikola Milutinov (10 punkti). Viimane on olnud ka 7,3 lauapalliga mängust meeskonna parim lauavõitleja, kuid tema hooaeg on tõenäoliselt vigastuse tõttu lõppenud.

Meeskonna värskeim täiendus, 210 cm pikkune Nigeerias pärit keskmängija Michael Eric on jõudnud VTB liigas pidada ühe mängu ning kogus seal 12 punkti ja 6 lauapalli. Zielona Gora endine liider, Taani koondislane Gabriel Lundberg on senises kahes Ühisliiga mängus kogunud keskmiselt 7 punkti, 2 lauapalli ja 3,5 korvisöötu.

Kalevi parim korvikütt ja sööduandja on endiselt Keene, kelle keskmiseks hetke seisuga 19,9 punkti ja 5,1 resultatiivset söötu. Vigastustega kimpus olnud Chavaughn Lewis on seitsme peetud mänguga kogunud keskmiselt 14,4 punkti, 3,4 lauapalli ja 3,9 söötu. Viimasel ajal väga heasse hoogu läinud Janari Jõesaare keskmisteks on momendil 13,4 punkti ja 7,5 lauapalli. Korralikku statistikat on näidanud ka kaks eesliini mängijat – Maurice Kemp on kogunud 11,5 punkti ja 6,5 lauapalli ning Devin Thomas 9,6 punkti ja 7,2 lauapalli.

Meeskondlikus statistikas kuulub CSKA enamiku näitajate poolest liiga parimate hulka. Põhinäitajatest ollakse edukaim visatud punktide arvestuses (92,6), lauapallide arv on liigas paremuselt teine (37,1) ning resultatiivsete söötude tabelis ollakse neljandal kohal (20 söötu mängust). Liiga tipus ollakse ka kaugvisete tabavuselt (40,1%), väljameelitatud vigade arvult (25,2) ja pallikaotuste (11,7) poolest.

Kalev/Cramo on statistikatabelis CSKA-st parem üksnes ühes arvestuses – tehakse vähem isiklikke vigu mängu kohta (20,3), sellega ollakse ka liiga parim meeskond. Teistes näitajates edukamate klubide sekka ei kuuluta. Positiivne trend on aga see, et hooaja teisel poolel on oluliselt parandatud lauavõitlust. Kui hooaja alguses oldi selles arvestuses selgelt viimaste seas, siis tänaseks ollakse tõusnud 34,1 lauapalliga mängu kohta seitsmendaks. Negatiivselt poolelt on aga tehtud varasemast rohkem pallikaotusi. Kui hooaja esimeses pooles oldi selles arvestuses pigem Ühisliiga paremate ringis, siis praeguseks ollakse 14,4 pallikaotusega mängu kohta tabelis negatiivse poole pealt vaadates neljandal kohal.

Viirusolukorra tõttu endiselt kahjuks pealtvaatajaid saali ei lubata. Mängu on võimalik eestikeelsete kommentaaridega näha TASUTA Inspira telekanalil ning https://sport.television.ee kus piletiostuga aitad toetada BC Kalev/Cramo meeskonda

VTB Ühisliiga põhihooajal on Kalev/Cramol pärast CSKA-d jäänud kohtuda veel nelja vastasega. Esmalt kolm kodumängu: 28. märtsil Lokomotiv-Kubani, 17. aprillil Himki ja 21. aprillil Nižni-Novgorodi vastu ning seejärel lõpetatakse hooaeg 25. aprillil võõrsilkohtumisega Krasnojarskis sealse Jenisseiga.

scroll to top