fbpx
Close

Štelmahers CSKA alistamisest: mängijate jaoks on see psühholoogiliselt suureks sammuks edasi

-Roberts Štelmahers | Foto: Siim Semiskar

-Roberts Štelmahers | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval tegi meie esiklubi BC Kalev/Cramo Eesti korvpalliajalugu, kui Moskvas mängiti võimsa viimase veerandaja toel üle sealne Euroliiga tippklubi CSKA numbritega 107:102 (21:25, 20:23, 27:31, 39:23). Pärast kohtumist intervjuu andnud mõlema tiimi peatreenerid olid loomulikult drastiliselt erinevas tujus, kui CSKA loots Dimitrios Itoudis kurtis raskete aegade üle ja Kalevi peatreener Roberts Štelmahers oli üliõnnelik.

“Õnnitlused Kalevile. Meil olid omad momendid, kuid oleme hetkel endast väljas. Meil pole kerged ajad. Saime mitmel korral kahekohaliste punktidega edu – +14 oli suurim vahe, aga juhtisime paar korda ka +12, +11 ja +10 punktiga. Vastased ründasid suurepäraselt, viskasid ilma meie kaitsesurveta sisse ja suutsid võita,” sõnas Itoudis ajakirjanikele.

Aastast 2014 Moskva tippklubi eesotsas olnud ja kahel korral CSKA ka Euroliiga tiitlini tüürinud kreeklane jätkas: “On selge, et meie probleemid pole ainult korvpalliplatsil, kuna suutsime samuti palju punkte visata. Hiljuti oleme hakanud teisel ja kolmandal veerandil rabedaks muutunud ning seda just nii väljakul toimuva kui ka platsiväliste tegurite tõttu. Kõik see peegeldus ka tänases kohtumises. Kahtlusteta on meil käimas üks raskemaid kuid, kuid peame hakkama saama ja tulevikku uskuma, kuniks vigastatud mängijad naasevad ja kõik taas paika loksub.”

Kalev/Cramo eesotsas teist hooaega olev 46-aastane Roberts Štelmahers oli pärast kohtumist loomulikult üliõnnelik: “Mida ma oskan öelda pärast seda, kui oleme Moskva CSKA-d võitnud? Tahan tänada kõiki mängijaid, sest nad võitlesid väljakul iga meetri nimel esimesest minutist viimaseni. Osade mängijate jaoks on see psühholoogiliselt suureks sammuks edasi. Nad saavad paremaks ja võivad saavutada midagi suuremat. Olen mängijate üle väga õnnelik. See on suur päev nii minu kui mängijate jaoks.”

Kalev/Cramo kohtub järgmisena juba teisipäeval, 9. veebruaril, Permis sealse Parmaga.

scroll to top