fbpx
Close

Koondislase isa näeb pojas mantlipärijat: tulevikus on Eestile lisandumas üks väärt korvpallitreener

-Jüri Pritšin ja Rait-Riivo Laane | Foto: Erakogu

-Jüri Pritšin ja Rait-Riivo Laane | Foto: Erakogu

Aastaid Kreeka esiliigas mänginud ja tänavusel hooajal Rapla Avis Utilitase meeskonda esindanud mängujuht Rait-Riivo Laane tegi juunis enda kallal tööd Eesti koondise korvpallikodus, kuid jõudis selle kõrvalt ka ise treeneritööd teha. Laane aitas juhendada oma isa, nimeka noortetreeneri Jüri Pritšini hoolealuseid.

“Poiste motivatsioon on pärast eriolukorda olnud väga kõrge, trenni tehakse hingega. Kuttidel avanes suurepärane võimalus treenida Rait-Riivo juhendamisel, mida sa hing veel ihkad?” kommenteeris Pritšin sportlaste alapõhise kehalise võimete treeninguga tegeleva ettevõtte Uus Tase Treeningus blogis.

Lisaks kossupoiste kiitmisele oli Pritšinil häid sõnu ka oma poja aadressil: “Tulevikus on Eestile lisandumas üks väärt korvpallitreener,” muigas aastakümneid erinevatel tasemetel korvpalli õpetanud Pritšin. Kas võtab kunagi isa töö üle? “See oleks suurepärane unistus, aga arvan, et ilmselt lendab ta kohe kõrgemalt!”

“Andsin põrgatustehnika ja korvpallitrenne, aga ÜKE puhul järgisin ette antud programmi,” lausus 27-aastane Laane. “Usun, et treenerigeenid on mul olemas küll. Esiteks ilmselt seetõttu, et isa ja onu on treenerid ning maast madalast olen näinud, kuidas töö käib. Teiseks, tegevmängijana mängujuhi positsioonil peab olema hea juhendamis- ja juhtimisoskus.”

Laane ei tahtnud oma tööle ise hinnangut anda. “Seda, kuidas ma hakkama sain, ei oskagi öelda. Tagasiside on veel saamata,” muigas mees. “Aga selles mõttes oli lihtne, et kõik poisid tegid korralikult kaasa ja korrahoidmisega ei pidanud tegelema. Samas oli raske, kuna noortetöö on väga väga palju keerulisem kui meestega tegutsemine.”

“Noorte treenimisel on rõhk hoopis mujal ja tähtsaid detaile näeb ainult kogenud treeneri silm. Ma ei julge ennast iseloomustada, milline treener ma oleksin, sest selleks oleks vaja eelnevat töökogemust. Aga usun, et poistele mõjus minu tulek värskendavalt, oli näha, et neil silmad põlesid. Minu arvates on kõige olulisem see, et väikestes kohtades oleks lastel võimalus trennis käia, sest elu on näidanud, et paljud tippmehed on pärit pisematest kohtadest.”

scroll to top