fbpx
Close

Korvpalliklubi Viimsi tööle käis hinnangut andmas treener Sloveeniast

-Reed Nopponen, Tanel Einast, Luka Bassin | Foto: KK Viimsi

-Reed Nopponen, Tanel Einast, Luka Bassin | Foto: KK Viimsi

Möödunud nädalal viibis Eestis Korvpalliklubi Viimsi kutsel treener Luka Bassin Sloveeniast, et vaadelda ja hinnata ning anda tagasisidet ja soovitusi klubi arendamiseks. Bassin viibis Eestis kokku kuus päeva, millesse mahtusid erinevad näidistreeningud ja koosolekud, nii klubi treenerite kui ka juhatusega.

Korvpalliklubi Viimsi poolelt Bassini Eestis võõrustanud Tanel Einaste sõnul oli nädal väga töine ja päevad pikad: “Nädala võib jagada kaheks. Kui esimeses osas meie tegime ja Luka andis tagasisidet, siis nädala teises osas rollid vahetusid, ehk treeninguid viis läbi Luka. Luka tähelepanekud ja märkused, mida saime, olid igal juhul ülimalt professionaalsed ja asjakohased. Samuti on mul hea meel meie treenerite üle, kes aktiivselt kaasa töötasid ning Luka tagasiside põhjal plaane korrigeerisid. Lisades siia juurde töised lõuna- ja õhtusöögid, suutsime Eestisse jätta suure koguse korvpalli know-howd, sest lisaks treeningute läbiviimise kohta, saime temalt soovitusi ka klubi, ja tegelikult kogu Eesti korvpalli, üldise töökorralduse osas.”

Bassini Eestis viibimine oli esimene osa projektist. “Idee tuua klubi juurde väliskoolitaja sai alguse mõttest, et tavapärasel koolitusel näeme tavaliselt ideaalolukorda, mida aga reaalsuses esineb harva. Nüüd aga saime vahetut tagasidet meie reaalse tegevuse kohta,” lisas Einaste.

Projekti teises osas suunduvad Viimsi treenerid Ljubljanasse: “Vähem kui kahe kuu pärast avaneb meil võimalus minna Ljubljanasse tutvuma sealsete klubide tööga ning kohtume ka Sloveenia korvpalliliidu esindajatega. Kindlasti saab see olema väärt kogemus. Miks Sloveenia? Sest Sloveenia on korvpalli Euroopa meister ja sealt sirgub pidevalt rahvusvahelise klassiga mängijaid. Samas nagu meie, ei saa ka nemad, kiidelda suure rahvaarvu või muude ressurssidega kuid ometi ollakse ehk maailma edukaim spordiriik, kui arvestada elanike arvu.”

Luka Bassin andis Viimsis nähtule kõrge hinnangu: “Võimalused ehk saalid ja muud väljakud on kindlasti paremad kui Sloveenias. Samas on Eesti lapsed ehk veidi mugavamad, kuna kuulsin, et paljudel juhtudel on probleemiks käia treeningule bussiga, kuigi see võtaks aega pool tundi kuni tund. Treeningud olid üldjoontes just sellised nagu olema peavad aga loomulikult leidsin detaile, mida saab alati veelgi paremini teha. Nädal oli kasulik ka minule, sest kogemuste vahetamine rahvusvahelisel tasandil on vajalik kõigile treeneritele ja näiteks sain siit ühe täiesti uue drilli, mille nüüd “Eesti drilliks” nimetan.”

Luka Bassin töötas aastaid Sloveenia kuulsaima klubi Ljubljana Union Olimpija noorte- ja esindusmeeskonna treenerina. Samast klubist siirdus 13-aasta vanusena Real Madridi ka Luka Doncic.

Luka Bassini külastus toimus “Korvpalliklubi Viimsi arenguhüpe” programmi raames ja seda rahastas Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Bassini jõudmise Eestisse korraldas Reed Nopponen.

scroll to top