fbpx
Close

Saku II liigas osalevad 17 võistkonda jaotati põhiturniiriks kahte alagruppi

-Saku I ja II liiga logo | Foto: Siim Semiskar

-Saku I ja II liiga logo | Foto: Siim Semiskar

Hooajal 2018/2019 soovib korvpalli Saku II liigas osaleda 17 meeskonda. Kuna regiooniti jagunevad meeskonnad natuke ebaühtlaselt, on liiga formaat varasemast erinev.

Eelmisel hooajal mängiti esmalt neljaliikmelistes alagruppides ning seejärel viieliikmelistes vahegruppides, mis tähendas võistkonna jaoks 6 mängu alagrupis ning 8 mängu vahegrupis. Kuna vahegrupimängude ajakava paika saamine on tekitanud probleeme, siis on tänavu formaati pisut ringi tehtud ning mängitakse kahes suures regioonis ja kaovad ära vahegrupid. Laias plaanis jääb ka mängude arv ja sõitude arv samaks, kirjutab Basket.ee.

Ühise regiooni moodustavad varasemad Põhja ja Lääne regioonid, kus on 9 võistkonda (ühel võistkonnal 16 mängu). Teise regiooni moodustavad varasemad Lõuna ja Ida regioonid, kus on 8 võistkonda (ühel võistkonnal 14 mängu).

Mõlemast alagrupist saab neli paremat veerandfinaali (mängitakse 2 võiduni), A alagrupi esikoht mängib B alagrupi neljandaga jne.

Alumised kohad mängitakse ka välja, et paika panna liiga üldreiting. Alagrupis 5.-8. koha saanud meeskonnad mängivad kohtadele 9.-16. Esimeses ringis on mängud kodus-võõrsil ning järgmises kahes ringis selgub võitja ühe mänguga.

Põhiturniirimängud algavad oktoobri teisel nädalal ning lõpevad veebruaris. Märtsis ja aprilli alguses on kohamängud ning 13.-14. aprill peetakse finaalturniir.

2018/19 Saku II liiga osalejad:

PÕHI/LÄÄS – A-alagrupp

1. KK Viimsi/Kesklinna KK
2. Rapla Korvpallikool
3. BC Kalev II
4. KK Paulus/Pärnu Mets
5. Orissaare Sport
6. KK Rae Koss/Hansaviimistlus
7. MTÜ TTÜ Korvpallikool
8. Keila Korvpallikool
9. Haapsalu Korvpallikool

LÕUNA/IDA – B-alagrupp

1. Kadrina Karud
2. Terminal Oil
3. Eesti Maaülikool/Ülenurme
4. BC Narva
5. Tartu Ülikool/Kuremaa SK
6. Võrumaa
7. KK HITO/BC Karjamaa
8. Valgamaa Kutseõppekeskus

scroll to top