fbpx
Close

Kotsar-Puidet-Järveläinen-Dorbek – füüsiliselt üks 3×3 MM-i kõvemaid tiime

-Eesti 3x3 korvpalli MM-koondis

-Eesti 3×3 korvpalli MM-koondis

Teisipäeval toimus Ballzy esinduses Tallinnas pressikonverents, kus avaldati Eesti 3×3 korvpallikoondise liikmed, kes juunis sõidavad Filipiinidele esindama meie koondist maailmameistrivõistlustele.

Koondise peatreener Siim Raudla valis mängijateks neli saalikorvpallist väga tuntud meest, kui ookeani tagant tuleb Maik-Kalev Kotsar, Rootsi liigast Jaan Puidet, Inglismaalt Joonas Järveläinen ja Eesti valitsevast meisterklubist Martin Dorbek.

“Esimesena ma vaatasin rahvuskoondise mängijate poole. Vaatasin mängijate taset ja nende individuaalseid võimeid, et oleks võistkonnas kvaliteeti. Edasi tulid juba taktikalised nüansid, kuna 3×3 korvpallis on palju vahetamist pick and roll mängus, siis tahtsin mehi, kes suudaks katta nii lühikesi kui ka pikki mängijaid. Selles nelikus kõik on selleks võimelised ja kõik on võimelised ka väljast viskama,” sõnas Raudla Korvpall24.ee portaalile.

Raudla sõnul on meeskonna suurimaks trumbiks füüsiline valmisolek, kuna kõik mängivad saalikorvpalli kõrgel tasemel: “Me peaks olema füüsiliselt MM-il üks kõvemaid võistkondi. See ei tähenda muidugi automaatselt head tulemust, aga palju on seal võistkondi, kes saalikorvpalli mängivad amatööridena. Arvan, et selle poole pealt me võime olla teistest üle. Me suudame vastaseid kaitses küpsetada, mul on selleks Dorbek ja Puidet, kes kägistavad tagumisi kõvasti. See võiks just mängu lõppudes meie kasuks mängida.”

Ühe proovikivina enda kui treeneri jaoks tunnetab Raudla seda, et vaid kuu ajaga on vaja see nelik kokku sulatada ühtseks löögirusikaks, kuna kokkumäng on 3×3 korvpallis ülimalt oluline. “Dorbek liitub veel alles pärast eestikate finaale, kuid Martiniga on see kindlus, et olles temaga koos mänginud, ma tean tema võimeid. Kuu aega on parem kui mitte midagi ning oleks ju võinud võtta ka koosseisu, kes on juba kokku mänginud, kuid see oli minu otsus võtta just need mehed ja selle riski ma võtsin. Eks juuni keskel ole näha, kuhu me jõudsime või ei jõudnud.”

3×3 MM mängitakse 8.-12. juunini Filipiinidel, Manilas, maailma suurimas sisesaalis – 55 000 inimest mahutavas Philippine Arenal. Eesti alagrupikaaslased on Sloveenia, Poola, Jaapan ja Ecuador.

Vaata pildigaleriid pressikonverentsist SIIT.

scroll to top