fbpx
Close

Kerr Kriisa: kõigepealt pean jalad korda saama ja siis vaatan edasi kus ja mis

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Mai esimesel nädalavahetusel aitas Eesti oma vanuseklassi üks lootustandvamaid korvpallureid Kerr Kriisa BC Tartu meeskonna U18 sarja meistriks, kui kogus üleplatsimehena 25 punkti. Hooaja alguses ei osanud aga tõenäoliselt keegi eeldada, et noormeest saab veel Eesti noorteliigas mängimas näha.

Hooaega alustas Kriisa Saksamaa suurklubi Bambergi noortesüsteemis, kus ta sai olla vaid neli kuud. Sellest suurema osa vaevles 17-aastane Kriisa vigastuste küüsis, kui tema mõlemal jalal tuvastati ülekoormusest tingitud luuümbrise põletik.

Nii naasis Kriisa aastavahetuse paiku tagasi koju Tartusse ning üritas traumast võitu saada. U18 meeskonna eest tegi 186 cm pikkune tagamees kaasa 7 mängu ja ühe kohtumise sai ta kirja ka esiliigas.

Korvpall24.ee veebiportaal uuris noorelt mängumehelt, mis mõtetega ta keerulisele aastale tagasi vaatab ning kas paika on pandud juba ka mingeid tulevikuplaane.

Hooaja esimesed neli kuud olid Sa Saksamaal Bambergis, kuid lahkusid sealt vigastuse tõttu. Mida positiivset Sa sellest kogemusest kaasa võtsid?

Positiivseid asju on tegelikult väga palju. Sain päris lähedalt jälgida, kuidas esindusmeeskond treenib ja sellega kaasnes teadmine, et pisidetailid on ääretult tähtsad. Kindlasti iga uue treeneri all mängimine annab samuti kogemust juurde.

Kuidas praeguseks jalgade seisukord on, kas hooaja lõpu tegid juba täiskoorumustel või hoiti Sind veel ikka tagasi?

Jalgade seisukord kiita ei ole. Täiskoormusel ja rutiinselt ei ole saanud endiselt trenne teha. Kui mõni raskem treening tuli, siis üldjuhul pärast seda pidin järgmise kas poole koormusega kaasa tegema või sootuks treeningu vahele jätma ja füskat tegema.

Aitasid BC Tartu U18 meistritiitlini, kui magus see võit Sinu jaoks oli ja kui palju see leevendas seda keerulist hooaega?

See võit on mulle ääretult tähtis. Kõige suurem heameel on mul treener Raido Rebase üle. Raido on enamik poistega umbes 11 aastat treeninud ja arendanud mängijaid mitte ainult korvpalliplatsil vaid ka inimesena. Hooaega on alati hea lõpetada positiivse tooniga ja ma arvan, et natukene see võit leevendas kõike.

Kuidas koolis läheb? Kas Saksamaalt naasmine aitas õppimisele kaasa?

Kooliga läheb juba paremini. Olen saanud tasapisi teistele järele. Kindlasti aitas Eestisse tulek õppimisele kaasa. Ega ei ole lihtne õppida üksinda ja teha endale erinevaid teemasid selgeks.

Millised on Su plaanid suveks? Kui palju, kus ja kuidas on plaanis treenida?

Ei oska praegu veel täpselt öelda, mis saama hakkab. Variante on igasuguseid, aga tuleb valida kõige mõistlikum variant.

Kas uueks hooajaks on juba mingeid plaane paigas? Kas jääd Eestisse või vaatad uuesti välismaa poole?

Plaane paigas veel ei ole. Kõigepealt peab jalad korda saama ning siis peab vaatama kus ja mis edasi.

Kui tänavu mängivad Alexela liiga finaalis taas BC Kalev/Cramo ja BC Tartu, siis kummale ennustaksid tiitlivõitu ja mis seisuga seeria võiks lõppeda?

Ma usun, et U18 trio (Patrik Saal, Hendrik Eelmäe ja Joonas Anton Jürgenstein – toim.) pluss Robin Kivi ja Märt Rosenthal toovad selle tiitli Tartusse!

scroll to top