Udine väljus lisaajaga põnevusetendusest võitjana ning pääses edasi veerandfinaali!

-Udine korvpallimeeskond | Foto: @apugsa_udine

Itaalia korvpalli esiliiga kaheksandikfinaalis oli Rain Veidemani koduklubi Udine võõrsil lisaajaga mängus 74:73 parem Tortonast ning 3:1 seeria võiduga sammuti edasi veerandfinaali.

Avaveerandi võitis Udine napilt 12:11, aga poolajaks olid võõrustajad viie punktiga juhtimas. Kolmanda veerandajaga vähendas Udine kaotusseisu kahele silmale ja ka viimane neljandik võideti 16:14, mis tähendas lisaaega. Kohtumise viimane rünnak kuulus just Tortonale, kuid meeskonna suurim korvikütt Paulius Sorokas kaotas palli. Tommaso Raspino vastu tehti veel viga ja kuigi itaallane eksis kahel vabaviskel, sai mänguaeg otsa, ning Udine teenis eriti magusa võidu.

Rain Veideman Udine koosseisu ei kuulunud. Kyndall Dykes viskas tiimi parimana 22 punkti. Troy Caupain lisas 16 silma ja 8 lauapalli. Tortonale tõi 24 punkti ja 16 lauapalli Paulius Sorokas. Melvin Johnsoni nimele jäi 21 silma.

Veerandfinaalis läheb Udine vastamisi Monferrato meeskonnaga.