Kohutava lõpu teinud Mantova alustas play-off’i kaotusega, Veideman meeskonna resultatiivsemaid

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Rain Veidemani koduklubi Mantova Stings kaotas Itaalia esiliiga hõbedase grupi veerandfinaalseeria avamängus Torino Basketile võõrsil 59:79.

Mantova kaotas avaveerandi 16:24 ja oli poolajavileks taga 31:46. Teise poolaja alguses hakkas Mantova vahet vähendama ning minut enne kolmanda veerandi lõppu oli seis viigis 53:53. Rohkemaks aga külalistel jõudu ei jätkunud ning kohtumise lõpp kuulus kindlalt kodumeeskonnale, kes võitis viimase veerandi koguni 22:6.

Algviisikus alustanud Veideman sai mänguaega 30 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt teise korvikütina 10 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/1, vabavisked 4/4), hankis ühe lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole peale jäid kolm pallikaotust.

Eestlasest rohkem punkte viskas Mantova poolel vaid David Weaver, kelle arvele kogunes 11 silma. Võitjameeskonna resultatiivseim oli Jason Clark 21 punktiga.

Kolme võiduni peetava veerandfinaalseeria järgmise mängu peab Mantova võistkond ülehomme taas Torinos.

Itaalia esiliiga play-off mängudes osalevad põhihooaja 16 paremat meeskonda, kes on jaotatud kahte kaheksaliikmelisse gruppi (kuldne ja hõbedane). Mõlema grupi võitjad pääsevad järgmiseks hooajaks Itaalia kõrgliigasse.