Veidemani koduklubi alistas lisaajal Riismaa oma, võidukad olid ka Jurkatamm ja Erkmaa

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Pühapäeval olid Itaalia esiliigas võistlustules kõik seal pallivad eestlased. Eestlaste saldoks kujunes kolm võitu ja kaks kaotust.

Tugevuselt kolmandas vahegrupis olid pühapäeva õhtul vastamisi Rain Veidemani ja Joonas Riismaa koduklubid Mantova Stings ja Pistoia Basket. Lisaajale läinud kohtumise võitis koduväljakul mänginud Mantova numbritega 85:82 (23:14, 18:21, 16:27, 21:16, 7:4).

Mõlemad eestlased alustasid mängu algviisikus. Veideman viibis võitjate ridades väljakul 31 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 10 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/7, vabavisked 5/6), kaks lauapalli, meeskonna parimana neli korvisöötu, üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga. Riismaa sai Pistoia eest samuti mänguaega 31 minutit. Ta viskas kaheksa punkti (kahesed 0/3, kolmesed 2/5, vabavisked 2/2), võttis kolm lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu ning tegi kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Teistes sama grupi mängudes alistas Hugo Erkmaa tööandja Trapani kodus Ravenna Basketi 96:75 (22:19, 23:14, 23:21, 28:21) ja Mikk Jurkatamme leivaisa Cento Benedetto XIV võõrsil Piacenza Assigeco 78:63 (23:19, 23:15, 18:10, 14:19).

Kohtumist pingilt alustanud Jurkatamm mängis 26 minutit, mille jooksul viskas 10 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 2/7), hankis seitse lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi neli isiklikku viga.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Erkmaa pääses platsile üheksaks minutiks ning kogus selle ajaga viis punkti (kolmesed 1/1, vabavisked 2/2). Lisaks kaotas ta korra palli.

Trapani on kuue võidu ja ühe kaotusega vahegrupi liider, Mantova on viie võidu ja kahe kaotusega teine. Nii Pistoial kui ka Centol on nüüd tabelis kolm võitu ja neli kaotust, millega jagatakse koos Ravennaga 3.-5. kohta. Piacenza on ühe võidu ja kuue kaotusega kuues ehk viimane. Play-off’i pääseb neli paremat meeskonda.

Arnold Miti koduklubi Chieti Basket 1974 pidi tugevuselt teises vahegrupis vastu võtma järjekordse kaotuse, jäädes võõrsil alla Treviglio Blu Basketile 65:83 (12:21, 18:23, 14:19, 21:20).

Mitt sekkus pingilt mängu viieks minutiks ning tõi selle ajaga kaks punkti (kahesed 1/1). Lisaks tegi ta ühe isikliku vea.

Chieti jätkab kuue meeskonna konkurentsis ühe võidu ja kuue kaotusega viimasel kohal. Samas on nad pääsu play-off’i juba kindlustanud. Treviglio jätkab tabeli tipus viie võidu ja kahe kaotusega.