Üleplatsimees Kotsar viskas teist mängu järjest punktirekordi, Hamburgile kaotus

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Manngold/Scanpix

Saksamaa kõrgliigas pidi täna valusa kaotuse vastu võtma Eesti koondislase Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers, kes jäi võõrsil 79:85 alla lähikonkurendile Crailsheimi Merlinsile.

Hamburg oli tagaajaja rollis sisuliselt terve mängu, kaotades avaveerandi 17:23 ning poolaja 42:47. Esimest korda pääses Hamburg mängu jooksul juhtima seisul 62:61, kui kolmanda veerandaja lõpuni oli jäänud 43 sekundit. Tasavägine heitlus jätkus ka viimase veerandi esimestel minutitel, kuid kohtumise lõpp kuulus siiski kodumeeskonnale.

Hamburgi algviisikus alustanud ja 34 minutit väljakul viibinud Kotsar püstitas teist kohtumist järjest oma Saksamaa liiga punktirekordi, visates üleplatsimehena 26 silma (kahesed 12/16, vabavisked 2/3). Lisaks kogunes tema arvele meeskonna parimana kaheksa lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks blokeeritud vise, üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Eelmises mängus Bayreuthi vastu viskas Kotsar 23 punkti.

Soomlasest peatreeneri Tuomas Iisalo juhendatava Crailsheimi resultatiivseim oli täna 20 punktiga Trae Bell-Haynes.

Hamburgile oli see 20 võidu kõrvale 12. kaotuseks ning liigatabelis ollakse nüüd 40 punktiga seitsmendal kohal. 10 kaotuse kõrvale hooaja 22. võidu saanud Crailsheim jätkab 44 punktiga viiendal tabelireal. Hooaja esimese omavahelise mängu oli Hamburg võitnud 89:72.

Järgmise kohtumise peab Kotsari koduklubi juba teisipäeval, 4. mail, kui võõrustatakse Göttingeni meeskonda.