Kotsar kerkis Hamburgi võidumängus tabeli teise vastu üleplatsimeheks

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: MSSP

Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers teenis Saksamaa kõrgliigas väärt võidu, kui kodusaalis alistati tabelis teisel kohal paiknev Crailsheimi Merlins 89:72.

Hamburg alustas kohtumist suurepäraselt, juhtides kolmeminutilise mängu järel 14:4 ja võites avaveerandi 26:15. Kotsar viskas juba avaveerandil üheksa punkti. Hamburgi taktikepi all kulges ka kogu ülejäänud kohtumine. Poolajavileks oldi ees 53:35 ja kolmanda veerandi lõpuks 71:48.

Algkoosseisus alustanud Kotsar viibis väljakul 25 minutit ning tõi üleplatsimehena 15 punkti (kahesed 6/11, vabavisked 3/3). Lisaks võttis eestlasest keskmängija kaheksa lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ning blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt läksid kirja kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Terry Allen toetas eestlast 14 punktiga. Kaotajate parimad skooritegijad olid Tim Coleman ja Jamuni McNeace, kes viskasid mõlemad 12 punkti.

Kotsari klubi on nüüd võitnud kaheksa ja kaotanud kolm kohtumist ning asetseb turniiritabelis 16 punktiga kuuendal kohal. Soomlasest peatreeneri Tuomas Iisalo juhendatavale Crailsheimi Merlinsile oli see sel hooajal alles teine kaotus 10 võidu kõrvale.

Järgmises voorus läheb Hamburgi Towers võõrsil vastamisi Müncheni Bayerni korvpalliklubiga.