fbpx
Close

Kris Killing peatreeneriametist: vastutus on suur ja kaotada mulle ei meeldi

-Kris Killing ja TalTech | Foto: Siim Semiskar

-Kris Killing ja TalTech | Foto: Siim Semiskar

Detsembri lõpus teatas TalTechi korvpallimeeskond, et korvpallilegend Gert Kullamäe asemel võtab tüüri üle senine abitreener Kris Killing. Kullamäe saagiks jäi neli võitu ja 10 kaotust. Killingu kontos on seni üks võit ja neli kaotust ning tabelis ollakse 13. positsioonil.

Korvpall24.ee käis värske treeneri tegemisi vaatamas 24. jaanuaril Rakvere Spordihallis, kus jäädi alla kohalikule Tarvale 86:95. Palusime Killingul analüüsida senist hooaega ning mis võimalused on play-offi jõuda ja kuidas see soov ellu viia.

Esmalt rääkis Killing sellest, kuidas on peatreenerina vastutada meeskonna käekäigu eest: “Kui vaadata tabeliseisu, siis päris keeruline on praegusel hetkel. Viiest mängust üks võit. Vastutus on suur ja kaotada mulle ei meeldi. Ise suudame visata küll ligi 90 punkti, aga vastastel laseme rohkem. Pahatihti visatakse meie vastu ligi 100 punkti ja nii on keeruline mänge võita.”

Pärast lühikest mõttepausi Killing jätkas: “Mulle see töö meeldib, aga praegu on vaja mehed terveks saada. Liiga palju on vigastustega probleeme. Loodame, et Norman Käbin ka mingil hetkel naaseb. Arvan, et meie kaitse üks suuremaid probleeme hakkab pihta sellest, et teeme rünnakul mingil hetkel väga pahasid otsuseid, kust tuleb meile kohe kiiresti vastu,” analüüsis peatreener kaotatud kohtumiste põhjuseid.

Play-offi lootustest ei soovinud Killing väga rääkida: “Ma pigem võtan mäng korraga. Ma seda tabeliseisu niimoodi ei punni. Eks muidugi eesmärk on play-off, aga kõigepealt on vaja parandada võistkondlikku mängu nii rünnakul kui ka kaitses. Eriti üks ühe vastu mängu kaitses. Mingid asjad olen saanud paremaks, mingid on läinud jällegi kehvemaks,” mõtlemisainet on Killingu sõnul kõvasti.

Peatreeneriks saamine tuli mehele üllatusena: “Ma olen treeneritööd teinud ja pikemat aega abitreener olnud ning võib-olla antigi nooremale mehele võimalus. Mehele, kes tunneb seda klubi hästi. Eks ma kaalusin seda varianti, kuid nagu ennegi ütlesin, siis seda tööd mulle meeldib teha, aga kaotada ei meeldi.”

Esiliigas tegutseva Tamsalu Los Toros/TalTechiga tegutseb Killing samuti edasi: “Trenne annan mina ja mängud, mis ei ole meestega ühel ajal, neid ikka juhendan. Mingid mängud, kus ma ei saa olla, siis Rait Käbin käib minu asemel. Õnneks on Eric Schmalz terveks saanud ja Tarva vastu tegi üle hulga aja oma esimese mängu. Kui tervena püsib, siis võib-olla mängib lisaks TalTechile ka Los Torose eest.”

Kuula ka korvpallipodcasti “Möödaviset”, kus Killing käis külas 29. jaanuari saates!

scroll to top