South Carolina teenis napi võidu, Kotsar oli lähedal kaksikduublile

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks jätkas USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis võidukalt, kui läinud öösel alistati võõrsil 79:77 (38:32) Arkansas Razorbacks.

Kuigi kohtumine möödus võrdsete heitluses, ei pääsenud võõrustajad kordagi juhtima.

Algrivistusse kuulunud Kotsar mängis 29 minutit, viskas 10 punkti (kahesed 5/9, vabavisked 0/1), võttis meeskonna parimana 9 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi 2 vaheltlõiget ja blokeeris ühe vastaste pealeviske, ent patustas ka 2 pallikaotusega ning langes viimasel minutil viie veaga pingile.

Kotsari viies viga 28 sekundit enne lõppu saatis vabaviskejoonele Mason Jonesi, kes tabas mõlemad visked ja tõi Arkansase vaid ühe punkti kaugusele (78:77). Need jäid aga ka vastaste viimasteks punktideks.

South Carolina on sel hooajal kogunud 12 võitu ja kaheksa kaotust, kagukonverentsis (SEC) on neil neli võitu ja kolm kaotust.

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis pidi Ron Arnar Pehka kodumeeskond TIU Trojans vastu võtma kaotuse, kui koduplatsil vannuti 84:92 (37:46) alla TCC Trollsile.

Algviisikus alustanud Pehka viibis väljakul kauem kui keegi teine – 37 minutit – ning kogus selle ajaga 13 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 1/8, vabavisked 0/1), 3 lauapalli, 4 korvisöötu, ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja sama palju isiklikke vigu.

Pehka kodumeeskonnale oli see nelja võidu kõrval 16. kaotuseks, oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) on 15-st mängust kaotatud 12.

Kaotuse pidi vastu võtma ka NJCAA kõrgeimas divisjonis mängiva Indrek Suneliku koduvõistkond Northwest Florida State Raiders, kes jäi võõrsil Tallahassee Eaglesile alla lausa 42:82 (23:48).

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Sunelik isiklikku punktiarvet ei avanud, visates mööda kaks kaugviset. Eestlase arvele jäi 3 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Northwest Florida State on sel hooajal võitnud 12 ning kaotanud 11 mängu, Panhandle’i konverentsis on aga kaotatud kõik seitse kohtumist.