fbpx
Close

Kristjan Kitsing konkurentsist koondises: mehed on töökad ja võtavad asja väga tõsiselt

Avatar
-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise suvine ettevalmistus kulmineerub juuli lõpus nelja kontrollmänguga ning ühe meeskonna liidrina on taas rahvusvärvidega särki selga tõmbamas kolmesespetsialistist suur äär Kristjan Kitsing.

Veebruaris peetud EM-valikmängudes ehk esimestes Jukka Toijala käe all peetud kohtumistes oli Kitsingu roll väga suur ning mees vedas suurepäraselt välja. Eelseisvad kohtumised Läti, Leedu ja Soomega on küll kontrollmängud, kuid Kitsingu sõnul häälestatuses koondis allahindlust ei tee.

Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus rääkis 29-aastane ja 206 cm pikkune mängumees ka oma klubiotsingute hetkeseisust ja kuidas selles vallas koroonaviirus tema plaane võib mõjutada.

Vähem kui nädal on jäänud selle suve esimeste mängudeni. Mis seisus Sinu hinnangul koondis hetkel on?

Kindlasti mitte maksimumis. Palju on uusi mehi, üritame üksteist tundma õppida ja siis anda endast maksimumi. Tähtis on just kaitsemängus endast kõik anda ja mitte loota niiväga rünnaku peale. Kaitses saab alati mängida, kui ka rünnakul võib-olla ei kliki kõik.

Kui tähtsad need kontrollkohtumised mängijate jaoks on ja kui tõsiselt te neile vastu lähete?

Väga tõsiselt. Keegi pole kaua mänginud ja see saab olema esimene proovikivi üle pika aja. Kindlasti on see hea variant näidata ennast Läti ja Leedu klubidele.

Ütlesid, et palju on uusi mehi. Kui hästi on värsked liitujad koondisesse sulandunud?

Ma arvan, et väga hästi. Kõik mehed on töökad ja võtavad asja väga tõsiselt. Me peame päev-päevalt rohkem kokku kasvama ja usun, et asi saab ainult paremaks minna.

Peatreener Jukka Toijala käe all ühe valikakna mängisite, aga seal jäi ettevalmistus väga lühikeseks. Nüüd, kui olete saanud rohkem koos olla, kas Toijala mängujoonised on saanud paremini selgeks?

Saime need selgeks ka eelmises mängudeaknas. Nüüd saame rohkem tema nõudmiste järgi harjutada ja tiimina kokku kasvada. Toonane nädalane tsükkel oli lühike, et sellist asja teha. Praegune on väga hea võimalus.

Kui vaatad enda silmade läbi, siis mis on Toijala nõudmistes ja mängustiilis peamised erinevused võrreldes Tiit Soku ajaga?

Korvpall on ikka korvpall. Midagi konkreetset ei oskagi öelda praegu. Ühtegi kardinaalset erinevust mängufilosoofias pole välja tuua. Üritame ikka olla agressiivsed ja vastast suruda. Meil mõnikord on juhtunud, et jääme rünnaku peale lootma. Seda kindlasti ei tohi teha. Kaitses tuleb iga päev anda oma parim.

Tundub, et meil on nüüd Eesti koondise ringis vähemalt 20 mängumeest, kes enam-vähem sarnasel tasemel. Kas kadunud on ajad, kus keegi saab mõelda, et tema koondisekoht on kindel?

Arvan küll, jah. Konkurents on edasi läinud. Võib öelda küll, et 20 sellist meest on olemas, kus tase on ühtlane ja kõik võivad kõiki üle mängida.

Isiklikus plaanis jätkates, kas Sul on uueks hooajaks plaanid selgemaks saamas? Kas arutad asju ka BC Kalev/Cramoga?

Hetkel konkreetselt paigas midagi veel pole. Olen ka Kalev/Cramoga rääkinud. Eks näis. Ma ei kujuta ette, mis välisliigades praegu toimub ja kuidas tiimid valmistuvad. Loodame lähiajal midagi paika saada.

Saan aru, et huvi on välismaalt? Kas kõrgliigast?

Jah, välismaalt ja kõrgliigadest.

Kas Sa otsustamisel seda ka vaatad, et kuidas koroonaviiruse olukord piiri taga mingites riikides parasjagu on? Et äkki peaks kindluse mõttes hoopis kodumaale jääma? Kas mingid sellised mõtted on peast läbi käinud?

Kindlasti on. Nagi Itaaliast oli kuulda, siis koroonaklauslid on igal pool lepingutes sees. Klubid kaitsevad ennast järjest rohkem ja kindlat pole siin midagi. Loomulikult vaatan selle pilguga ka, mis võimalikult kindel oleks.

scroll to top
Inline
Inline