fbpx
Close

Pärnu Sadam napsas üles veel ühe Eesti U18 koondise liidri

Avatar
-Hugo Toom | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond on uuele hooajale vastu minemas mitme andeka noormängijaga, kui kolmapäeval anti teada, et tiimiga liitub ka Eesti U18 koondise üks liidreid Hugo Toom.

Treener Alari Põllu käe alt sirgunud ja viimastel aastatel KK Viimsi noortesüsteemis pallinud 17-aastane ja 197 cm pikkune Toom pallis eelmisel hooajal Audentese Spordigümnaasiumi põhjal koostatud G4S Noorteliiga esiliigatiimis.

Vaatamata noorusele oli Toom esiliigas meeste hulgas täiesti pidurdamatu, kui kogus 14 kohtumisega keskmiselt 31,9 minutit, 22 punkti, 5,4 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja 2,3 vaheltlõiget.

Eesti U18 koondises mängis Toom edukalt aasta alguses peetud Läänemere karikaturniiril, kui kogus kolme kohtumisega keskmiselt 18 minutit, 13,3 punkti, 4,7 lauapalli, 1,7 resultatiivset söötu ja 1,7 vaheltlõiget.

Eesti U18 meistrivõistlustel kogus Toom KK Viimsi särgis seitsme mänguga keskmiselt 30,2 minutit, 25,6 punkti, 10,6 lauapalli, 2,3 söötu ja 2 vaheltlõiget.

Pärnakate peatreener Heiko Rannula on kindel, et Hugo on valmis sammu edasi astuma: “Hugo veel päris nooruke, aga kehaliselt juba valmis meeste vahel mängima. Ta tõestas eelmisel hooajal nii esiliigas kui noortekoondise mängudes, et oleks vaja juba järgmine samm teha. Usun, et tal on Pärnus väga head partnerid, kellega treenides konkureerida ja areneda.”

Pärnu meeskond on komplekteerimisega lõpusirgel – lahtine on vaid mängujuht. Klubi eestvedaja Johan Kärp on hetkeseisuga rahul. Eriti hea meel on noorte üle, kes soovivad siin areneda ja sammu edasi teha. Lisaks Toomile on U18 koondislastest uuel hooajal Pärnus pallimas ka Kasper Suurorg.

scroll to top
Inline
Inline