fbpx
Close

Kristo Saage ära meelitanud Rae Koss täiendas ennast veel kahe kõrgliigakogemusega mehega

Avatar
-Roland Prii ja Riho Suija | Foto: Rae Koss/Hansaviimistlus

Uuel hooajal Saku I liigasse kerkiv korvpallimeeskond Rae Koss/Hansaviimistlus hankis lisaks Kristo Saagele koosseisu veel kaks kõrgliigakogemusega mängumeest Ronald Prii ja Riho Suija.

28-aastase ja 194 cm pikkuse Riho Suija näol on tegemist BC Kalevi noorteklubi kasvandikuga, kes hooajal 2010/11 tegi oma esimesed kolm kõrgliigamängu BC Kalev/Cramo ridades. Järgmisel hooajal mängis Suija Tallinna Kalevis ning seejärel ühe aasta Pärnu Sadamas. Kuigi mänge sai mees kirja kummalgi hooajal üle 20, siis jäi tema rolliks vahetuse pakkumine pingilt umbes 10 minutiks.

Pärast ühte aastat I liigas BC Kalev II esindamist kadus väikese äärena üles antud Suija aastateks Eesti korvpallikaardilt ning naasis alles hooajaks 2018/19, kui tõmbas kolmes matšis selga Betoonimeister/Tskk/SK Nord särgi. Lõppenud hooajal jätkas ta Betoonimeistris ning kogus 18 kohtumisega keskmiselt 26,7 minutit, 12,1 punkti, 4,1 lauapalli, 2,2 resultatiivset söötu ja 1,3 vaheltlõiget.

29-aastane ja 187 cm pikkune Roland Prii on Tiit Soku KK kasvandikust mängujuht, kes kõrgliigadebüüdi tegi hooajal 2010/11 TTÜ/Kalev II tiimis. Seejärel esindas ta vahetusmehe rolli täites kolmel hooajal Tallinna Kalevi värve ning hooajal 2014/15 liikus esiliiga tasemele Ambla Spordiklubisse.

Viimased neli hooaega on Prii olnud n-ö juurte juures, kui on esindanud Betoonimeister/Tskk/Nord tiimi. Lõppenud hooajal tõi Prii 19 kohtumises keskmiselt saadud 24,8 minutiga 5,2 punkti, 2,5 resultatiivset söötu , 1,3 lauapalli ja 1,9 vaheltlõiget.

Mäletatavasti teatas Rae Koss/Hansaviimistlus hiljuti pommuudisena suurest üleminekust, kus kogenud viskekahur Kristo Saage tuleb Rakve Tarvas näidatud korraliku hooaja ja rekaroolis istumise pealt oma talenti Rae valla rahvale tutvustama.

scroll to top
Inline
Inline