Lähikonkurendi kaugviskekontserdi üle elanud Rapla sai tulises mängus võidu kätte

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga laupäevases esimeses mängus võõrustas Rapla Avis Utilitase meeskond Jurmalat ja kirja saadi 11-punktiline võit.

Rapla Avis Utilitas – Jurmala 91:80 (17:19, 23:19, 27:21, 24:21)

Jurmala oli kuue minutiga 14:10 ette pääsenud ja pärast Uldis Feldmanise tabatud kaugviset võitsid külalised avaveerandi 19:17. Gregor Ilves viigistas Rapla poolelt peagi seisu 22:22 peale, aga Jurmala hoidis kerget initsiatiivi edasi ning 2.02 enne poolajale minekut juhiti 35:33. Indrek Kajupank ja Paulius Zalys tõid seejärel kahepeal seitse punkti ja puhkepausile minnes oli kodumeeskond 40:38 ette pääsenud.

Kolmanda veerandajaga sai Rapla aina enam mängu enda kontrolli alla ning suuresti Rait-Riivo Laane resultatiivse tegutsemisega mindi kümne punktiga juhtima. Kohtumine läks seejärel veelgi tulisemaks, kui mullu Raplat esindanud Ervins Jonatsile vilistati ründeviga, misjärel korvialune jõud korjas endale ka tehnilise vea ja tema jaoks oli mäng lõppenud (Jurmala poolelt langesid vigadega lõpuks välja ka Feldmanis ja Ugis Pinete ning Rapla ridadest Laane). Veerandaja lõpus tegid külalised 5:0 spurdi ja otsustavad kümme minutit algasid Rapla 67:59 eduseisust. Mängu jooksul kaugviskeid hästi tabanud Jurmala (lõpuks 10/21) sai Pinete korvide toel neljanda veerandaja alguses kaotusseisu viiele punktile vähendatud. 3.44 enne lõppu oli vahe kuue punkti suurune, misjärel tabas Sven Kaldre kaugelt ja Zalys vajutas palli pealt korvi ning võõrustajate eduseis oli 81:70. Korra jõudis Jurmala veel üheksa punkti kaugusele, aga Rapla vastaseid lähemale enam ei lubanud.

Visketabavuses jäi Rapla 51%-42% peale ja lauavõitlus võideti 32:26 (ründelaud 8:7). Korvisööte andis Rapla rohkem 25:13 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Jurmalal 14:13.

Indrek Kajupank viskas Rapla parimana 18 punkti. Gregor Ilves ja Paulius Zalys lisasid võrdselt 13 silma, Rait-Riivo Laane järgnes 12 punkti ja 10 korvisööduga ning 12 punkti sai kirja ka Viktors Iljins. Montae Glenn kogus 9 punkti ja 8 lauapalli, Devaugntah Williams ja Sven Kaldre tõid 6 punkti ning Joonas Šein lisas 2 punkti.

Jurmala resultatiivseim oli Ugis Pinete 25 punktiga (kolmesed 5/8). Edgars Jeromanovs lisas 17 punkti, 6 lauapalli ja 6 korvisöötu. 10 punkti ja 6 lauapalli tõi Dzianis Vikentsyeu ning samuti 10 punkti jäi Jourdan Granti nimele.

Kell 18:00 alanud mängus võõrustab VEF Riga BC Kalev/Cramot. Päeva viimases, kell 19:00 alanud kohtumises võtab Tartu Ülikool vastu Latvijas Universitate’i.