fbpx
Close

Läti agentuur: Pärnu toob tagaliini kolmeseid viskama Hispaanias pallinud lätlase

-Andris Misters | Foto: Siim Semiskar

-Andris Misters | Foto: Siim Semiskar

Läti agentuur Prime Athlete Management teatas teisipäeva õhtul oma Facebooki leheküljel, et viimased kaks hooaega Hispaania esiliigas pallinud lätlasest tagamees Andris Misters liitub Pärnu Sadama meeskonnaga.

Hispaania tugevuselt teises sarjas ehk LEB Goldis Melilla tiimis pallides kogus 29-aastane ja 196 cm pikkune Misters lõppenud hooajal 26 kohtumisega keskmiselt 24,8 minutit, 12,3 punkti, 3,1 lauapalli ja 1,8 resultatiivset söötu. Tema kolmepunktivisete tabavusprotsent oli 39,2%, kuid karjääri jooksul on mees korduvalt näidanud kaare tagant ka üle 40-protsendilist tabavust.

Aastatel 2012-17 pallis nooruses oma vanuseklassis lätlaste üks suurimaid talente olnud Misters ookeani taga erinevates USA kolledžites, alates aastast 2014 oli mängupaigaks Jacksonville’i ülikool. Mehe karjääri algust segasid kaks väga rasket põlvevigastust, üks kohe pärast keskkooli ja teine viimase ülikoolihooaja eel.

Aastatel 2017-19 esindas Misters kodumaa tippklubi Riia VEF-i, kus tema parim hooaeg oli 2018/19, kui ta 28 kohtumisega kogus keskmiselt 19,5 minutit, 10,3 punkti, 3,5 lauapalli, 1,6 söötu ja näitas kaugvisetel tabavust koguni 44%.

Pärnu Sadama meeskond on teada andnud, et uuel hooajal komplekteeritakse tiim ambitsiooniga teha midagi ära ka euroväljakutel. Teisipäeva hommikul anti teada pikaaegse pärnaka Mihkel Kirvese jätkamisest.

Mullu kahe lätlase Linards Jaunzemsi ja Lauris Blausi klubiks olnud Pärnus ka viskava tagamängija kohal pallinud ja Eesti koondisesse tõusnud Märt Rosenthal liikus teatavasti edasi Tartu Ülikooli ridadesse.

scroll to top