Leedu teenis Eesti U16 poiste vastu raske võidu

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Balti Matši teine võistluspäev Kaunases ei toonud U16 noormeestele võitu. Põnevas kohtumises jäid Kris Killingu hoolealused alla Leedu teisele võistkonnale numbritega 78:86 (17:15, 22:30, 22:17, 17:24).

Kui Leedu esimene võistkond pääses meie poiste käest läbi noatera, siis sama oli ka Leedu teise satsi käekäik. Kogu kohtumine möödus tasavägiselt. Eesti võitis avaveerandi, aga hästi viskeid tabanud leedukad (56%), vedasid ennast poolajaks 7 punktiga peale. Sealjuures aitas neid üleolek lauavõitluses (43 lauapalli meie 30 vastu).

Eesti tuli aga kolmandal veerandajal mängu tagasi ja veel paar minutit enne mängu lõppu olid naabrid peal vaid ühe punktiga. Mängu lõpus tabasid leedukad olulise kaugviske ja sellega võtsid ka võidu.

Eestit vedasid Kaspar Clemet Kuusmaa (182 cm) ja Karl Markus Poom (198 cm), kes mõlemad tõid 20 punkti. Kuusmaa jagas veel lisaks 5 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Michael Jordaniga sama pikk Poom võttis 3 lauapalli ja tegi samuti 4 vaheltlõiget. Karl Gustav Jurtsenko toetas neid 13 punkti ja 5 lauapalliga.

Leedukate poole pealt võib välja tuua Rokas Jocyse (192 cm) ponnistused, kes tõi 22 punkti, haaras lisaks 5 lauapalli ja andis välja 6 korvisöötu. Kaksikduubliga sai hakkama Gediminas Alisas (193 cm), kes viskas 15 silma ja noppis 13 lauapalli.

Eesti U16 noormeestel on nüüd kirjas turniirilt kaks nappi kaotust.