Eesti U16 tütarlaste koondise mäng lagunes teisel poolajal

-Keandra Koorits | Foto: Siim Semiskar

Leedus, Kaunases aset leidval Balti Matšil pidas Eesti U16 tütarlaste korvpallikoondis pühapäeval oma turniiri viimase mängu, kui vastamisi oldi Läti eakaaslastega. Avapoolajal suudeti lõunanaabritega sammu pidada, kuid teine poolaeg jäädi kindlalt alla, mis kajastus ka lõpptulemuses 58:84 (15:21, 19:22, 12:24, 12:17).

Teise poolaja 17 punktiga kaotanud eestlannad jäid visketabavuses alla 32% – 46%. Kaugviskeid tabasid vastased seejuures 9/19 (47%), Eestil jäi see näitaja 4/24 (16%) peale. Lauavõitlus kuulus samuti Lätile 50:41 (ründelaud 15:15) ning korvisööte anti rohkem 20:11. Pallikaotuseid kogunes Eestil 26, Lätil 24.

Eesti koondise parimana viskas Keandra Koorits 19 punkti ja kogus 5 lauapalli. Marta Eleri Jaama nimele jäi 9 punkti ja 7 lauapalli. Anette-Laura Tõks lisas 8 silma ja võttis 6 lauapalli ning Sille-Liis Mölder tõi 7 punkti ja võttis 6 lauapalli.

Läti poolelt säras Katrina Ozola 19 punkti ja 9 lauapalliga. Luize Sila lisas 16 silma ja samuti 9 lauapalli. Endija Sedlina järgnes 13 punktiga ning Liva Linina tegi kaksikduubli 12 punkti ja 10 lauapalliga.

Leedu esimesele võistkonnale jäi neidude koondis alla 48:63 ning Leedu teisele kaotati napilt 68:70. Kaotus Lätile tähendab seega, et turniiril jäi võiduarve avamata.