Lisaajal Pärnu Sadama alistanud Rapla tuli pronksile

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliigas teenis kolmanda koha Rapla Avis Utilitas, kes seeria neljandas ja lisaajaga mängus oli Pärnu Sadama meeskonnast võõrsil 79:75 parem.

Kodumeeskond alustas kohtumist paremini, kui avaveerand võideti 19:15, ja poolajale mindi samuti minimaalses eduseisus. Neljandas veerandaeg algas Pärnu 48:42 juhtimisel, kuid viimastel minutitel oli Rapla mängu enda kontrolli alla saamas. Kaheksa sekundit enne lõppu oli Pärnu punktiga taga, aga Siim-Markus Posti vabavisetest oli võimalus juhtima minna. Neid tabas tagamängija aga 1/2 ja 63:63 seisult algas lisaaeg.

Järgmist viit minutit austas selgelt paremini Rapla, kui pooleteise minutiga tehti 8:0 spurt. 48 sekundit enne lisaaja lõppu õnnestus pärnakatel vahe neljale punktile vähendada, aga kokkuvõttes sellest ei piisanud ja Rapla väljus võitjana.

Dominique Hawkins tõusis Rapla poolelt üleplatsimeheks, kes tõi 29 punkti. Domagoj Bubalo lisas 14 silma. Pärnakate eest viskas 23 punkti Mihkel Kirves ja 20 silma jäi Siim-Markus Posti nimele.