fbpx
Close

Maailmameistriteks krooniti Serbia ja Itaalia, Eesti 3×3 koondis sai 9. koha

-3x3 korvpalli maailmameistrid | Foto: fiba.basketball.com

-3×3 korvpalli maailmameistrid | Foto: fiba.basketball.com

Filipiinide pealinnas Manilas lõppenud FIBA 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustel sai meeste turniiril kuldmedalid kaela Serbia võistkond, kes finaalis alistas 16:13 Hollandi. Pronks Sloveeniale, kelle käest Eesti võistkond turniiri ainsa kaotuse sai.

Naiste arvestuses tegi suurüllatuse Itaalia, kes vaid 163 cm pikkuse ja turniiri MVP tiitli saanud Rae Lin D’Alie abil alistas veerandfinaalis 17:14 USA, poolfinaalis 15:13 Hiina ning finaalis 16:12 kahekordse 3×3 korvpalli maailmameistri Venemaa.

“Esmakordselt nägin, kus naiste korvpall pani finaalides saali rohkem kaasa elama kui meeste mängus. Juba võistluste alguses toimunud pressikonverentsil säranud Rae Lin suutis Filipiini publiku südamed võita, sest näitas, et 3×3 korvpallis võib maailmameistriks tulla ka keskmise filipiinlase kasvu juures,” hindas kohapeal finaale jälginud Eesti 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul võiksid ka Eesti naised rohkem 3×3 formaati mängida, kuna sarnaselt meestega annab 2019. aasta MM-i top8 koht või 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele pääsemine õiguse ka EOK toetusele.

Eesti 3×3 koondis tuleb FIBA 3×3 MM-ilt tagasi senise parima tulemusega ehk 9. kohaga, kuid rahul ei ole sellega ei mängijad ega ka peatreener. “Võistlustel pronksmedalid saanud Sloveenia mängis meile vingerpussi, sest suutis esimeses avamängus 17:21 kaotada Poolale, mis surnud ringiga jättis Eesti esimesena veerandfinaalist eemale,” andis turniirile hinnangu Eesti 3×3 peatreener Siim Raudla.

Poola sai veerandfinaalis mängu uuesti käima Euroopa meistriks tulnud Läti tiimi vastu, kuid kaotas seejärel viimase viskega Serbiale ning kolmanda koha mängus ka Sloveeniale.

Lõppenud turniiril anti ka teada, et 2019. aasta FIBA 3×3 maailmameistrivõistlused toimuvad Amsterdamis. Eesti 3×3 rahvuskoondiste teekond jätkub aga juba sel kuul, kui 23.-24. juunil mängib Eesti naiste koondis Andorras ja 29.-30. juunil, kui Eesti mehed alustavad Prantsusmaal 3×3 Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiri.

Pildid ja tulemused leiab turniiri ametlikult veebilehelt SIIT.

scroll to top