fbpx
Close

Madis Soodla: lõpuks on see treeneri otsus, palju ta mind mängitab

-Madis Soodla | Foto: Siim Semiskar

-Madis Soodla | Foto: Siim Semiskar

Tänavuseks hooajaks Eesti meisterklubisse BC Kalev/Cramo siirdunud 20-aastane ja 205 cm pikkune ääremängija Madis Soodla on pidanud palju pingi lõpus oma võimalust ootama. Vaatamata sellele, et mänguminuteid pole talle liiga palju jagunud, on mees valmis ootama oma võimalust.

“Eelnevatel Audentese aastatel ma olen harjunud mängima rohkem ja kandma suuremat rolli. Alguses võttis see küll veidi jalad alt ära, et saan nii vähe mängida. Ma pean kõiki minuteid kasutama väga mõistlikult ja mitte neid raisku laskma, et teenida mänguaega juurde. Lõpuks on see ikkagi treeneri otsus, kui palju ta mind mängitab meistriliigas. Eks see kõik tuleb välja teenida ja küll tuleb ka minu aeg, olen veel noor mängija,” sõnas Soodla portaalile Korvpall24.ee.

Noormehel on tänavu seni kirjas 12 meistriliiga mängu ning neis keskmiselt 7 minutit, 1,4 punkti ja 1,2 lauapalli. Saku I liigas on ta saanud kirja 7 kohtumisega 29,3 minutit, 11,3 punkti, 7,1 lauapalli ja 1,3 korvisöötu.

Reedeses kõrgliigakohtumises TTÜ vastu pääses Soodla platsile koguni 14,5 minutiks, kuigi esialgu ei pidanud üldse kohalegi tulema: “Ma TTÜ vastu ei pidanud mängima, sest meil oli esiliigas samal ajal mäng Betoonimeistri vastu. Aga, kui Allan Dorbeku kurb uudis tuli, siis mänedžer helistas ja selgus, et ma pean ikkagi TTÜ vastu vormi selga panema.”

Ta lisas: “Õnneks peatreener leidis need 15 minutit mulle TTÜ vastu ning see oli mulle hea uudis, sest kui antaks valida, kas mängida 30 minutit või 5 minutit, siis muidugi ma valiksin selle esimese.”

Kalev/Cramo treeningutel näeb noormees igapäevaselt vaeva, et ennast tõestada ning võimalusel jääb ka pärast individuaalselt tegutsema: “Kuna ma olen sel aastal täiesti professionaal ja korvpalli kõrvalt millegi muuga ei tegele, siis on mul aega ja tuleb see aeg kasulikult ära kasutada. Kui saal vabaks jääb pärast treeningut, siis ma üldiselt ikka jään viskama ja proovin kõike teha, et oma arengut edasi viia.”

Kalev/Cramo on tänavusel hooajal üle elanud ka treenerivahetuse, kui Alar Varrak lahkus ning asemele tuli leedulane Donaldas Kairys. Klubi fännidele jääb tihti arusaamatuks, miks juhendaja noort eestlast juba lahenduse leidnud mängudes varem platsile ei usalda.

“Peatreeneriga ma oma mänguajast rääkinud ei ole. Tema on toodud siia selleks, et mängida võidu peale. Ta kindlasti ei taha riskida sellega, et hakkab mulle kõvasti minuteid jagama. Ta teeb oma asja ja ei taha oma karjääriga vembutama hakata. Eks ma muidugi saan aru, et mul on vaja veel kõvasti tööd teha, et suuri minuteid hakata mängima,” sõnas Soodla.

Treeneri iseloomustamiseks lisas ta: “Kairys on minu jaoks Eesti korvpalli juurde toonud oma treeningtarkust. Ma vaatan tänu talle korvpalli teistsuguse pilguga. See tuleb Eesti meistriliigale kindlasti kasuks, sest Leedu treener toob tarkust kaasa ka mujalt. Ta on mees, kellel on distsipliin ja sihid paigas!”

scroll to top