Mängu kolme mehega lõpetanud Pärnu jaoks jäi poolfinaali uks suletuks

-Aleksei Ronkel | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli Saku II liigas selgus esmaspäeval esimene poolfinalist, kui Tallinna Kalev/TLÜ alistas KK Paulus/Pärnu Mets võistkonna 86:78 ning 2:0 seeria võiduga pääseti järgmisesse ringi.

Kalev võitis esimese mängu kindlalt 94:76, kuid nüüd oli pärnakatega kohtumine tasavägisem. Avaveerandi kaotas Kalev 24:20, kuid poolajaks mindi kuue punktiga ette. Kolmanda veerandajaga mängis Pärnu vahe minimaalseks, kuid viimasel kümnel minutil olid siiski külalised kindlamad ja teenisid kokkuvõttes kaheksapunktilise võidu.

Vigadega pingile langenud võõrustajad pidid kohtumise lõpetama kõigest kolme mehega, kelleks olid Khenor Pae, Otto Gustavson ja Janar Aniste. Pärnu meeskonna toetajate käest saadud info kohaselt jäid Artur Konontšuk ja Rait Tammet eemale haiguse tõttu, Gregor Kaevats on hädas põlvevigastusega.

Võitjate parimana tõi 28 punkti ja 9 lauapalli Aleksei Ronkel. Mikita Balaban lisas 19 ja Daniel Beilinson 14 silma. Pärnu eest viskas Tormi Niits 27 punkti ning kogus ka 9 lauapalli. Janar Aniste arvele jäi 14 silma ning võrdselt 11 punkti tõid Khenor Pae ja Siim Pärnala.

Kalevi järgmiseks vastaseks on BC Viljandi/telliauto.ee ja Eesti Maaülikool II/Ülenurme paari võitja. Avamängus oli parem Viljandi 98:61, statistikat Basket.ee veebilehel ei leidu.