FOTOD | Tarvas alustas veerandfinaali suure võiduga, Halliku KK kaotas ühe punktiga

-Ander Talu | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli Saku II liigas tehti neljapäeval algust veerandfinaalidega. Kindla võidu teenis RSK Tarvas, kui Keila Korvpallikool alistati 89:66. Tallinna Kalev/TLÜ II oli 94:76 parem KK Paulus/Pärnu Mets meeskonnast ja TTÜ KK II võitis napilt, 87:86 Reinar Halliku Korvpallikool/Jõhvi SK-d.

Tarvas haaras juba avaveerandil 31:21 eduseisu ja kasvatas seda poolajaks kuue punkti võrra. Kolmanda veerandaja Keila küll võitis 22:15, aga kodumeeskonnale kuulus viimane neljandik omakorda 24:10.

Ander Talu tõi võitjatele 27 punkti, Mihkel Kurg lisas 12 silma. Keila parim oli Norman Rüütsalu 18 punktiga. Mart Maide viskas 15 ja Kevin Sepik 14 silma.

Tallinna Kalev/TLÜ duubelmeeskond pidi esimesel veerandajal tunnistama pärnakate 23:18 paremust, kuid poolajaks juhiti ise kahe punktiga. Kolmandal veerandajal kodumeeskond vastastele sõnaõigust ei andnud, mis võideti 26:11 ja samuti oldi paremad ka viimasel kümnel minutil 22:21.

Kalevi resultatiivseim oli Aleksei Ronkel 26 punkti ja 14 lauapalliga. Mikita Balaban tõi omadele 18 ja Kiur-Thomas Vehmanen 11 silma. Pärnu parimatena viskasid võrdselt 17 punkti Mihkel Kersalu ja Janar Aniste. Tormi Niits lisas 15 punkti ja 11 lauapalli.

Päeva põnevaimas kohtumises asus TTÜ duubelmeeskond Reinar Halliku Korvpallikool/Jõhvi SK vastu 22:21 juhtima ning poolajale mindi samuti nende kolmepunktilises eduseisus. Kolmanda veerandajaga kasvatasid võõrustajad eduseisu seitsmele punktile, aga Jõhvi polnud veel viimast sõna öelnud. 11 sekundit enne lõppu vähendas Andrus Lehismets vabavisetest kaotusseisu ühele punktile. Seejärel eksis Risto Puur kahel vabaviskel, kuid Reinar Halliku Korvpallikool/Jõhvi SK ei pääsenud enam viskele ja võeti siiski vastu valus kaotus.

Aleksander Oliver Hint oli TTÜ tiimi parim 23 punktiga. Risto Puur lisas 16 punkti ja tema vastu tehti ka 11 viga. Ivalo Pajumets tõi 14 silma ja kogus ka 9 lauapalli. Vastaste poolelt viskas Andrus Lehismets 29 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Reinar Hallik tegi kaksikduubli 13 punkti ja 12 lauapalliga ning Ülar Sala lisas 11 silma.