Kriisa „nelikduublist“ jäi Keila eest viskekontserdi teinud Rüütsalu vastu väheks

-Norman Rüütsalu | Foto: Siim Semiskar

Kui nädala alguses peeti Saku II liigas maha korralik viskekontsert Parksepas, siis neljapäevane mäng ei jäänud sellele sugugi alla, kui Keila Korvpallikool II/Balteco alistas Norman Rüütsalu 40 punkti (sh 9 kaugviset) toel 97:90 (22:21, 33:18, 33:27, 9:24) BC Viljandi vald/Eesti Maavara, kelle eest tegi Valmo Kriisa omamoodi nelikduubli.

Pärast võrdselt kulgenud avaveerandit haaras kodumeeskond Keila juhtohjad enda kätte ja poolajale mingi 55:39 eduseisus. Kolmanda perioodi lõpuks kasvas Keila edu juba 33 punktile (88:55), kuid külalised suutsid viimase kahe minutiga sellest 11 silma tagasi mängida. Neljandat veerandaega alustati seisult 88:66 ja kuigi Viljandi vald üritas veel mängu tagasi tulla, sai mänguaeg enne otsa, lõpetades kohtumise seisul 97:90.

Keila küll kaotas lauavõitluse suurelt 32:50, kuid oli see-eest parem korvisöötude jagamises (23:16) ja palli vahelt lõikamises (19:8) ning tegi oluliselt vähem pallikaotusi (15:31). Kahepunktiviskeid tabas Keila 21/40 (52%), Viljandi vald 28/50 (56%), kolmepunktiviskeid tabati võrdselt 35%, kuid Keila koguni 15/42, Viljandi vald 6/17.

Üheteistkümne meeskonna seas üheksandaks kerkinud Keila Korvpallikool II/Balteco (2-5) eest tegi hiilgava esituse Norman Rüütsalu, kelle arvele jäi 24 mänguminutiga 40 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 9/14, vabavisked 5/6), 9 lauapalli, 5 tulemuslikku söötu ja 2 viskeblokeeringut (efektiivsusnäitaja 47). Conrad Sengbusch toetas 15 punkti, 5 lauapalli ja 5 resultatiivse sööduga ning Kristen Kasemets, Margus Pahv ja Juss-Joosep Jaagu lisasid võrdselt 9 silma.

Seitsmendal tabelireal paiknev BC Viljandi vald/Eesti Maavara (4-5) sai suurima panuse legendaarselt Valmo Kriisalt, kes tegi omamoodi nelikduubli – vanameistri arvele kirjutati 24 punkti, 13 lauapalli, 11 resultatiivset söötu ja 15 pallikaotust! Jako Johannes Kõuts lisas 23 silma ning Vaiko Riives tegi 18 punkti ja 12 lauapalliga kaksikduubli.