Eestlased särasid Saint Mary’se võidumängus, Böckler püstitas võimsa punktirekordi

-Leemet Böckler | Foto: Siim Semiskar

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels sai USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis kirja neljanda võidu järjest, kui alistas külla sõitnud Texas Southern Tigersi 82:70 (39:35).

Mõlemad Eesti korvpallurid tegid hea mängu ja teist kohtumist järjest oli meie noormeestest resultatiivsemaks Böckler.

Pingilt sekkunud Böckler tõi kõigest 15 mänguminutiga oma meeskonna parimana 20 silma (kahesed 1/2, kolmesed 6/7), mis tähistab tema noore ülikoolikarjääri punktirekordit. Sealjuures tabas Böckler esimese poolaja lõpus ühe minuti ja 20 sekundi jooksul lausa neli kaugviset, viies võõrustajad juhtima. Seejärel Saint Mary’s enam eduseisu ei loovutanud.

Saint Mary’se särgis vaid viis kohtumist kaasa teinud eestlase senine punktirekord oli kaheksa silma ja pärines eelmisest mängust. Samuti hankis Böckler viis lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Ka need numbrid tähistavad 19-aastase tagamängija jaoks karjääri tippmarke. Negatiivse poole pealt kaotas Böckler kahel korral palli.

Algkoosseisus alustanud Tass viibis väljakul 36 minutit, mille jooksul viskas 14 punkti (kahesed 6/7, vabavisked 2/2), võttis viis lauapalli, andis neli resultatiivset söötu ja blokeeris kaks vastaste pealeviset. 21-aastase ääre- ja keskmängija arvele kogunes ka kaks pallikaotust ning üks isiklik viga.

Üleplatsimeheks kerkis Michael Weathers, kes viskas kaotajate kasuks 23 punkti.

Saint Mary’s on hooaega alustanud nelja võidu ja ühe kaotusega, Texas Southerni saldo on üks võit ja kolm kaotust.