Tass ja eksimatult tabanud Böckler aitasid koduülikooli kindla võiduni

-Leemet Böckler | Foto: Siim Semiskar

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels pidas USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis oma hooaja esimese kodumängu, kui alistas Nicholls Colonelsi kindlalt 73:50 (39:25).

Pingilt sekkunud Böckler tegi sealjuures oma noore ülikoolikarjääri parima esituse, visates perfektse visketabavuse juures kaheksa punkti (kolmesed 2/2, vabavisked 2/2). Lisaks hankis 12 minutit mänginud eestlane ühe lauapalli ning tegi kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Tass kuulus tavapäraselt algviisikusse ja viibis platsil 23 minutit. Selle aja jooksul viskas ta neli punkti (kahesed 1/3, vabavisked 2/4), võttis kuus lauapalli (kõik kaitselauast), andis kaks resultatiivset söötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi kaks vaheltlõiget ning sama palju pallikaotusi.

Üleplatsimeheks kerkis eestlaste meeskonnakaaslane Alex Ducas, kes kogus 19 punkti ja võttis mängu parimana seitse lauapalli. Mängust vaid 36-protsendilist visketabavust näidanud Nichollsi resultatiivseim oli 11 punktiga Shawn Williams.

Kolme võidu ja ühe kaotusega jätkav Saint Mary’s alustas selle matšiga kolmest kohtumisest koosnevat kodumängude seeriat. Järgmisena võõrustatakse Eesti aja järgi reede varahommikul Texas Southerni meeskonda.