fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsar võttis sümpaatselt kaotuse enda õlule: palju jäi minu taha

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis pidi neljapäeval tänavuse suve esimeses võistlusmängus tunnistama soomlaste 69:76 paremust. Algviisikus Eesti eesliini mehitanud debütant Maik-Kalev Kotsar näitas pärast mängu üles professionaalsust ning võttis vähemalt osa kaotusesüüst julgelt enda kanda.

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

“Palju jäi täna minu taha. Mitmes olukorras said enda eksimused saatuslikuks. Normaalaja viimane vise, kus minu mängija sai ründelaua ja paljud möödavisked. On põhjust nuriseda, aga meeskond tervikuna mängis hästi,” kommenteeris Kotsar Korvpall24.ee portaalile.

Oma senise lühikese korvpallurikarjääri jooksul ennast kõva töömehe ja hea suhtlejana näidanud Kotsar oli hädas visketabavusega, kui sai 14-st viskest korvi vaid kolm. Seejuures avas noormees oma koondisekarjääri punktiskoori võimsa pealtpanekuga. Kokku jäi tema arvele 25,5 minutiga 6 punkti ja 5 lauapalli.

“Võrreldes NCAA-ga on mäng teistsugune. Ülikoolis on tempo isegi kõrgem, aga siin on tegevus veidi mõtestatum. Korvpall on korvpall, aga veidi on need ikka erinevad mängud,” võrdles Kotsar oma esimest koondisekogemust igapäevaselt South Carolina ülikoolis mängitava korvpalliga.

Mängudes Soome vastu ei pane nädal aega koos treeninud koondis kõiki trumpe lauale ning midagi jäetakse ka üksnes MM-valikmängude jaoks: “Meil on mõned kombinatsioonid varuks ning kontrollmängudes tahamegi teha vähem liikumisi, et õppida mängus rohkem üksteist tundma. Pikas perspektiivis tuleb see kasuks, kui me ei upu kohe alguses taktikalise poole sisse ära.”

Meeskonnal pikalt aega treeningutel vigade parandamiseks ei ole, kui juba esmaspäeval kohtutakse Soomega uuesti Helsingis.

scroll to top