fbpx
Close

Rain Veideman: mängisime täna isegi paremini kui eelmisel suvel

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondisel tuli lisaajaga mängus tunnistada Soome 76:69 paremust. Esimesel poolajal juhtisid võõrustajad ühel hetkel 11 punktiga ja tihti püsis vahe veel kümne punkti piirimail. Sellest hoolimata õnnestus soomlastel lõpusekunditel neljapunktilisest kaotusseisust välja tulla ja lõpuks ka kohtumine enda kasuks kallutada.

Üleplatsimehena 15 punkti visanud Rain Veideman rääkis TV6-le antud intervjuus, et kaotus küll tuli, aga nii mõndagi positiivset on ka sellest mängust kaasa võtta. “Eks ikka oleks hea võita, tasavägine mäng oli. Video pealt on nüüd hea üle vaadata, mis valesti läks ja saab järeldusi teha,” ütles Veideman.

Võrreldes varasemasega on koondises mitmeid debütante ja koosseis on märgatavalt noorenenud. Meeskonna üks liidritest Veideman näeb selles ainult head. “Kihvt värk on! Noored poisid on tahtmist täis. Arvan, et mängisime täna paremini kui eelmisel suvel. Korvpall on üks vise siia-sinna mäng. Meie panime mööda, soomlased kotti.”

Järgmises omavahelises mängus võib Soome eest juba platsile astuda ka NBA-s Chicago Bullsi eest palliv Lauri Markkanen. Veidemani sõnul ei tohiks siin mingit aukartust olla: “Meil on Kotsarid, Nurgerid ja Raiested!”

Koondise peatreener Tiit Sokk tunnistas, et mehed olid tahtmist täis, kuid vajalikel hetkedel jäi kogemustest selgelt puudu. “Poisid olid tublid. Nad andsid endast parima ja olid hingestatud. Vastased said väga palju kergeid korve ja rünnakul ei suutnud me kasutada ära seda, mida nemad meile tegid,” ütles Sokk.

“Lõpus hakkavad kogemused maksma ja teatud hetkedel olid meil võimalused asjad ära otsustada. Tegime vigu ja seda tuleb parandada, võitlusvaimuga jäin rahule. Eks need mängijad on uues olukorras ka ja kokkumäng võtabki aega.”

scroll to top